جنایت تازه مدعیان حقوق بشر
کشتار ده‌ها شهروند سوری در حمله هوایی ائتلاف آمریکایی

بر اثر حملات هوایی جنگنده های ائتلاف آمریکایی ضدداعش در ریف شرقی دیرالزور سوریه، ده‌ها شهروند غیرنظامی در این منطقه به خاک و خون کشیده شدند.

 به گزارش دیده بان، به نقل از سانا دست‌کم 29 غیرنظامی در جریان حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا به روستاهای «الشعفه» و «ظهره علونی» در ریف شرقی دیرالزور کشته شدند.

منابع محلی گزارش دادند که این حملات همچنین به زخمی شدن شماری نیز منجر شده که حال برخی از آنها وخیم است. از این‌‌رو، احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد.

طبق این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف مدعی مبارزه با داعش در بیستم ماه جاری میلادی( 29 بهمن) جنایت دیگری را علیه سوری‌ها رقم زدند و در پی حملات این جنگنده‌ها به روستای «البحره» در ریف شرقی دیرالزور دست‌کم 16 غیرنظامی کشته شدند.

تا کنون صدها غیرنظامی در عراق و سوریه بر اثر حملات ائتلاف آمریکایی ضد داعش جان خود را از دست داده‌اند.

با وجود این که آمار و ارقامی که ائتلاف ضد داعش ماهانه اعلام می کند بسیار کم تر از ارقامی است که سازمان های غیر دولتی آمریکایی اعلام می کنند، اما بطور متوسط بین 250 تا در برخی ماه‌ها از جمله تیرماه گذشته نزدیک به 400 غیرنظامی در عراق و سوریه جان خود را بر اثر این حملات از دست می‌دهند.

ائتلاف آمریکایی ضد داعش از زمان تاسیسش در آگوست 2014، خارج از چارچوب شورای امنیت سازمان ملل حملات هوایی در مناطق مسکونی عراق و سوریه را دنبال می‌کند.
انتهای متن/

دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 10:21

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید