جنایات هولناک سعودی در یمن

جان باختن 42 هزار بیمار تنها گوشه کوچکی از جنایات آل سعود در یمن می باشد

به گزارش دیده بان، کمیته حقوق بشر در صنعاء با انتشار گزارشی به جنایات ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در یمن پرداخت و تأکید کرد که در پی حملات این ائتلاف، شمار زیادی از ملت یمن جان باخته‌اند.

در این گزارش آمده است ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی مراکزی مانند بهزیستی را نیز هدف قرار داده که باعث کشته شدن شمار زیادی از افراد معلول شده است که توانایی جابجا شدن را نداشتند.

در پی حملات سعودی-اماراتی، حدود ۳۰% از مردم یمن که در خارج از این کشور حضور دارند، به خاطر بسته بودن فرودگاه صنعاء، نمی‌توانند وارد این کشور شوند.

در پی محاصره تحمیلی ملت یمن، «میزان فقر در این کشور به ۸۰% و بیکاری به ۶۵% افزایش یافته است و بیش از ۶۰% از مردم یمن، از قحطی رنج می‌برند».

در حملات ائتلاف متجاوز، ۱۳ هزار و ۳۲۴ منطقه زراعی بمباران شده، بیش از ۸۶۹ انبار غذا از بین رفته، ۷۶۸ کامیون و واگن حمل مواد غذایی منهدم، ۶۷۱ بازار نابود و۱۰ هزار و ۹۹۸ سوپر مارکت از بین رفته است.

این ائتلاف همچنین هزار و ۸۶۸ شبکه آبرسانی، هزار و ۳۳۸ پمپ آب و سیستم آبیاری را از بین برده، بیش از ۱۰۰ مرکز پرورش ماهی را تخریب کرده و ۵۰۰ ماهیگیر را کشته است.

این حملات باعث آوارگی بیش از یک میلیون یمنی، ترور ۶۷۹ نفر و انهدام ۹۲ آمبولانس شده است و بیش از ۷۵ هزار بیمار یمنی نیز نمی‌توانند برای مداوا به خارج از این کشور سفر کنند.

بیش از ۴۲ هزار بیمار به خاطر بسته بودن فرودگاه صنعاء تا کنون جان باخته‌اند. کما اینکه در پی این حملات سه هزار و ۵۵۳ مدرسه و ۴۲ دانشگاه و ۶۵ آموزشگاه تخریب شده است.

 

 

 

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

پنج شنبه, 25 دی 1399 ساعت 11:07

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید