اقدامی صهیونیستی
احداث واحد مسکونی جدید در شهر بیت المقدس

رژیم صهیونیستی در سال میلادی گذشته تا بیش از 5 هزار واحد مسکونی جدید در مناطق اشغالی شهر بیت المقدس احداث کرده است.

 یک موسسه تحقیقاتی با عنوان مرکز فلسطینی «عبدالله الحورانی» وابسته به سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» اعلام کرد کرد رژیم صهیونیستی طی سال 2017 با ساخت 5500 واحد صهیونیست‌نشین در قدس اشغالی و اطراف آن موافقت کرده است.در گزارش سالانه مرکز مذکور ، مسجدالاقصی در سالی که گذشت مورد هجمه «یهودی شدنِ(تهوید)» بی‌سابقه‌ای قرار گرفت. در 2017 حدود 28 هزار شهرک‌نشین و اعضای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی وارد مسجدالاقصی شده‌اند.

در این گزارش آمده است پلیس رژیم صهیونیستی در این یک سال 170 فلسطینی را از مسجدالاقصی تبعید کرده یا برای آنها جریمه‌های مالی تعیین کرده‌اند.

اعضای کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی ) که یک سال و نیم اجازه ورود به مسجدالاقصی را نداشتند، در 2017 پس از صدور مجوز توسط دولت رژیم صهیونیستی، بار دیگر وارد این مسجد شریف زدند.

بر اساس گزارش مذکور، تعداد کنیسه‌ها در داخل بخش قدیمی قدس و اطراف آن 104 عدد است. همچنین 64 تونل در زیر مسجدالاقصی قرار است که نیمی از آن در بخش غربی قدس است.

رژیم صهیونیستی همچنین در سال گذشته 95 منزل و 104 عدد از تاسیسات متعلق به فلسطینی‌ها در قدس را تخریب کرد که بر اثر آن 76 خانواده از جمله 250 کودک آواره شدند.

در پایان این گزارش آمده است صهیونیست‌ها در سال 2017 ، 12 نفر از جمله یک زن را در قدس اشغالی به شهادت رساندند و 2436 تن دیگر را بازداشت کردند.

تحولات در مناطق فلسطینی پس از اعلام تصمیم جنجالی ترامپ در ارتباط با به رسمیت شناختن شهر بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شتاب گرفته و با وجود مخالفت‌های جهانی و سازمان ملل، تل اویو با حمایت واشنگتن در تلاش برای اشغال کامل همه مناطق فلسطینی است.
انتهای متن/

یکشنبه, 17 دی 1396 ساعت 11:54

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید