تنش شدید میان موافقان و مخالفان ترامپ
شهرهای مختلف آمریکا صحنه درگیری شدند

تجمع حامیان و مخالفان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، در ایالت کالیفرنیا با درگیری دو گروه رقیب به خشونت کشیده شد.

به گزارش دیده بان، در این گردهمایی که در یکی از پارک‌های شهر برکلی برگزار می‌شد حامیان ترامپ دربارۀ آزادی بیان سخنرانی می‌کردند و مخالفان نیز شعارهایی علیه ترامپ سر می‌دادند.

به گزارش رسانه‌های محلی، چندین درگیری میان دو گروه رخ داد و دست‌کم 21 نفر بازداشت شدند.

بایرون وایت، سخنگوی اداره پلیس برکلی، به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: «ما تصاویر دوربین‌های مدار بسته این منطقه و ویدئوهایی را که مردم برای ما ارسال می‌کنند، بررسی می‌کنیم و شاید برای افراد دیگری نیز حکم بازداشت صادر کنیم.»

وایت ادامه داد در این درگیری‌ها دو نفر از جمله یک مأمور پلیس آسیب دیدند که گمان می‌رود این آسیب‌دیدگی‌ها ناشی از «گاز اشک‌آور» و «اسپری فلفل» باشد.

مخالفان ترامپ با حمل بنرهایی که روی آنها نوشته شده بود «رژیم ترامپ و پنس را بیرون بیندازید» و «فاشیست منحوس وقتت تمام شده است.»

حامیان رئیس‌جمهور امریکا نیز بنرهایی با مضمون «آزادی بیان» در دست گرفته بودند.

این راهپیمایی هم‌زمان با مهلت ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی در 26 فروردین 1396 برگزار شد.

هزاران نفر از معترضان در سراسر ایالات متحده خواهان آن شده‌اند که ترامپ اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه دهد.

تظاهراتی مشابه نیز در بیش از 150 شهر آمریکا برگزار شد که شرکت‌کنندگان خواستار انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ بودند. واشنگتن، نیویورک، شیکاگو، فلادلفیا، سان‌فرانسیسکو، لس‌آنجلس و بوستن از جمله شهرهایی بود که تظاهرات ضد ترامپ در آنها برگزار شد.

ترامپ بر خلاف سنت روسای جمهوری آمریکا که به هنگام کاندیدا شدن و رقابت‌های انتخاباتی سوابق مالیاتی خود را منتشر می‌کنند هنوز هیچ کدام از برگه‌های مالیاتی گذشته خود را علنی نکرده است
انتهای متن/

دوشنبه, 28 فروردين 1396 ساعت 09:44

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید