تظاهرات صدها فرانسوی علیه اشغالگران:
دولت‌های غربی در جنایات صهیونیست ها شریکند

تظاهرکنندگان با محکوم کردن سکوت جوامع بین المللی در مقابل ظلم علیه فلسطینیان به ویژه مردم غزه، غرب را شریک جنایت های رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

به گزارش موسسه راهبردی دیده‌بان، بیش از 5 دهه از اشغال سرزمین فلسطینیان توسط صهیونیست‌ها می‌گذرد و طی این سال‌های طولانی همواره جنایت، قتل‌عام، هتک نوامیس و یاغی‌گری بخش اصلی رفتار غاصبان با صاحبان اصلی سرزمین قدس بوده است.

صهیونیست‌ها به بهانه‌ای موهوم به نام هولوکاست که به گفته آنان در جریان جنگ جهانی دوم توسط هیتلر بوقوع پیوسته به کشوری مسلمان که نقشی در آن جنگ و کوره‌های ادعایی نداشته حمله کرده و سال‌هاست با شهرک سازی‌های خود بخش‌های مختلفی را غصب کرده و مخالفان این امر را با گلوله پاسخ می‌دهند.

در طرف مقابل نیز سکوت مدعیان همیشگی حقوق انسان‌ها و دولت‌های همسو با غاصبان سبب می‌شد تا بر حجم جنایت صهیونیست‌ها افزوده شده و علاوه بر مردم مظلوم فلسطین، کشورهای همسایه نیز نگران سرحدات مرزی خود باشند. در چنین فضایی که کشورهای مستقل هم جرات ابراز اعتراض نداشتند، حضرت امام ره آن یگانه رهبر دوران صریح ترین موضع گیری‌ها را نسبت به متجاوزان داشت و پس از انقلاب اسلامی در ایران سیاست اصولی مبارزه با جنایت‌کاران را اجرا فرمود.

پس از آن دیگر مردم آزاده جهان هم به مرور صدای اعتراض‌شان بلند شد و علیه ظلم و قتل‌عام در این سرزمین مظلوم به‌پا خواستند. در همین رابطه صدها فرانسوی با برپایی تظاهرات در پاریس علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان با محکوم کردن سکوت جوامع بین المللی در مقابل ظلم علیه فلسطینیان به ویژه مردم غزه، غرب را شریک جنایت‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

فعالان حقوق بشر فرانسوی هم در حمایت از تظاهرات ضد صهیونیستی، نمایشگاهی از عکس و پوسترهای مربوط به درد و رنج مردم فلسطین برپاکردند. یکی از این فعالان حقوق بشر می‌گوید: متاسفانه بخش اعظم غزه، غیرقابل سکونت است.

گفتنی است اخیرا دیده‌بان حقوق بشر از دادگاه کیفری بین‌الملل خواسته تا در مورد جنایات خطرناک رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین تحقیقات رسمی آغاز کند. این نهاد بین المللی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با توجه به وجود ادله قوی در مورد ارتکاب جنایات خطرناک ارتش اسرائیل علیه فلسطینیان باید فاتو بنسودا، دادستان کل دیوان کیفری بین الملل در چارچوب اساسنامه این دیوان موسوم به "اساسنامه رم" در مورد این تجاوزات دست به تحقیقات رسمی بزند و سران تل‌آویو را محاکمه و مجازات کند. در این بیانیه آمده که دیوان کیفری بین الملل باید به خاطر خطرناک بودن تجاوزات صورت گرفته از سوی سربازان اسرائیلی و همچنین فرار سران تل‌آویو از چنگال قانون، این تحقیقات را به عمل آورد.
انتهای متن/

چهارشنبه, 19 خرداد 1395 ساعت 12:37

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید