خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

تصمیم ناامید کننده واتیکان از نظر اسرائیل

واتیکان اعلام کرده است که با امضای این پیمان تعامل خود با فلسطین را گسترش خواهد داد. همچنین کلیسای کاتولیک در مناطق تحت کنترل فلسطینیان فعالیت های خود را خواهد داشت.

در پی امضای پیمان به رسمیت شناختن دولت فلسطینی توسط واتیکان، اسرائیل این اقدام را ناامید کننده دانست.

واتیکان طی روزهای گذشته، پیمان به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی را امضا کرده بود. اسرائیل در واکنش به این پیمان آن را عجولانه خوانده است و اعلام کرده است که این موضوع می تواند به تیرگی روابط میان واتیکان و اسرائیل منجر شود.

رژیم صهیونیستی با موجی از کشورهای غربی مواجه شده است که در حال به رسمت شناختن دولت مستقل فلسطینی هستتند و این موضوع به یکی از نگرانی های جدی این رژیم تبدیل شده است.

طی دوسال گذشته کشورهای مختلف اروپایی مانند انگلیس، ایرلند، اسپانیا و سوئد اقدام به شناختن دولت مستقل فلسطینی نموده اند. پارلمان فرانسه نیز قانونی غیر الزام آور در خصوص به رسمیت شناختن فلسطین تصویب کرد.

افزایش دولت هایی که در حال به رسمیت شناختن فلسطین هستند، در کنار فشار جامعه بین المللی به اسرائیل در خصوص جنگ سال گذشته در غزه موجب شده است که اسرائیل در یک شرایط بی سابقه از منظر مشروعیت بین المللی قرار گیرد.

واتیکان اعلام کرده است که با امضای این پیمان تعامل خود با فلسطین را گسترش خواهد داد. همچنین کلیسای کاتولیک در مناطق تحت کنترل فلسطینیان فعالیت های خود را خواهد داشت.

رژیم صهیونیستی پیش از این نیز در واکش به اقدام کشورهای اروپایی مانند سوئد در به رسمیت شناختن فلسطین، اقدام آنان را غیر دوستانه نامیده و هر کدام را تهدید کرده بود که روابط خود با آنان را کم کرده و در برخی موارد قطع خواهد کرد.

واکنش اسرائیل به اقدام واتیکان نیز مشابه دیگر موضع گیری های این رژیم در برابر دیگر کشورهاست.

مورد دیگری که از پس از پایان جنگ غزه مطرح شد، موضوع شهرک سازی های اسرائیل بود که انگلیس رسما هشدار داد که شهرک سازی ها در مناطقی که متعلق به اسرائیل نیست، باید پایان یابد و ایالات متحده نیز بارها بر سر موضوع مربوط به شهرک سازی در مناطق فلسطینی با اسرائیل به گفتگو نشته بود.

در حال حاضر اسرائیل به نوعی با چالش تعامل با جامعه بین المللی و متحدان خود در کشورهای غربی مواجه شده است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 10 تیر 1394 ساعت 09:18

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید