تجاوز سعودی ها به یمن:
بیش از 10000نفر قربانی وحشی گری

احتمالاً تعداد قربانیانِ جنگ در یمن، بیش از این‌هاست، اما از آن‌جایی که برخی از مناطق در یمن فاقد مراکز درمانی است، اطلاعاتِ مربوط به کشته‌ها ثبت نشده است.

موسسه راهبردی دیده بان، حمله به مردم بی پناه یمن به بهانه حمایت از دولت مستقر توسط سعودی ها موجب آوارگی و قتل و غارت بخش عظیمی از این مردمان مظلوم شده که در سایه بی توجهی نهادهای بین المللی این مساله تبدیل به امری عادی گردیده است.

جیمی مک‌گلدریک، هماهنگ‌کنندۀ امور بشر دوستانۀ سازمان ملل در یمن تأیید کرد که جنگ 18 ماهه در یمن دست‎‏کم 10 هزار قربانی گرفته است.

پیش از این با وجود این‌که منابع محلی در یمن اعلام کرده بودند که تهاجم ائتلاف عربستان سعودی به این کشورِ فقیرِ عربی منجر به مرگ بیش از 10 هزار نفر شده است، مقامات سازمان ملل، آمار قربانیان را بیش از 6 هزار نفر عنوان می‌کردند.

اما مک‌گلدریک روز سه‌شنبه در یک نشست خبری در صنعا، پایتخت یمن، اعلام کرد براساس آماری که منابع پزشکی و بیمارستانی در یمن ارائه کرده‌اند، تعداد قربانیان به 10 هزار نفر رسیده است.

وی همچنین گفت احتمالاً تعداد قربانیانِ جنگ در یمن، بیش از این‌هاست، اما از آن‌جایی که برخی از مناطق در یمن فاقد مراکز درمانی است، اطلاعاتِ مربوط به کشته‌ها ثبت نشده است.

پیشتر دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در تاریخ 4 شهریور با انتشار گزارشی اعلام کرد حملات هواییِ ائتلافِ تحتِ امر عربستان سعودی به یمن عامل عمدۀ قتل 3 هزار و 799 غیرنظامی و زخمی شدن 6 هزار و 711 شهروند یمنیِ دیگر بوده است.

سازمان ملل متحد نهادهای بین المللی مربوط به حقوق بشر در طی 18 تجاوز سعودی ها بارها نگرانی خود را ابراز کرده اند!
انتهای متن/

چهارشنبه, 10 شهریور 1395 ساعت 14:29

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید