تاریخچه حقوق بشر در طول تاریخ
مستند 70 سال هوس از شبکه افق پخش می شود

هفتاد سال هوس» مستندی در ارتباط با اعلامیه حقوق بشر و موارد نقض آن از سوی قدرت های جهانی طی دهه های گذشته، سه شنبه ۹ شهریورماه به روی آنتن شبکه افق می رود.

به گزارش موسسه دیده بان به نقل از روابط عمومی شبکه افق، مستد «هفتاد سال هوس» فیلمی است مستند با موضوع تاریخچه حقوق بشر در طول تاریخ، از روزی که استوانه گلی کوروش نگاشته شد تا روزگارانی که با وجود اعلامیه جهانی حقوق بشر، جنگ و خونریزی در اقصی نقاط عالم رواج یافت.

در این مستند به صورت ویژه به اتفاقات تلخی که طی ۷۰ سال بعد از تصویب اعلامیه حقوق بشر رخ داده پرداخته می شود.

جنگ های قرن بیستم که طی آنها بیش از ۱۰۰ میلیون نفر کشته شدند از جمله این اتفاقات هستند همچنین نقش ابرقدرت هایی که صحنه گردان اصلی این نبردها بوده اند بررسی می شود.

کشورهایی که همواره با استفاده از قدرت سلاح و با حرف زور، مداخله در امور داخلی دیگر جوامع را همچون حقی برای خود محفوظ می دانند، اعلامیه حقوق بشر را تنها دستاویزی برای متهم کردن دولت های دیگر می دانند و چیزی به نام حقوق انسان ها برای آنها تعریف نشده است.

در مستند همچنین برخی از موارد نقض اعلامیه حقوق بشر توسط آمریکا و مزدورانش نیز مورد توجه قرار گرفته است.

داوود جلیلی و سلمان ابوطالبی نویسندگی و کارگردانی مستند «هفتاد سال هوس» را بر عهده داشته اند؛ این مستند برای پخش از شبکه افق در روز سه شنبه ۹ شهریورماه ساعت ۲۲.۳۰ در نظر گرفته شده است.

تکرار آن را هم می توانید روز بعد ساعت ۱۶.۳۰ از همین شبکه ببینید.
انتهای متن/

سه شنبه, 09 شهریور 1395 ساعت 16:25

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید