خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

بیانیه فراکسیون حقوق بشر مجلس تاکید شد؛
سایه شوم دلارهای آمریکایی و سعودی بر نسل کشی در میانمار

فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی نسل کشی مردم مظلوم میانمار را محکوم کرد.

به گزارش دیده بان، فراکسیون حقوق بشر مجلس در بیانیه ای نسل کشی مردم مظلوم میانمار را محکوم کرد و تاکید داشت: سایه شوم دلارهای آمریکایی و سعودی که اساس این انفعال را پشتیبانی می‌کند منجر شده است تا یک پروسه شوم صهیونیستی مبتنی بر نژادپرستی در خودنمایی کند.

در این بیانیه آمده است:

نسل‌کشی مسلمانان مظلوم کشور میانمار در حالی صورت می‌گیرد که مجامع حقوق بشری (بخوانید دروغ‌بشری) در سکوتی مرگبار و انفعالی تاریخی به سر می‌برند. سایه شوم دلارهای آمریکایی و سعودی که اساس این انفعال را پشتیبانی می‌کند منجر شده است تا یک پروسه شوم صهیونیستی مبتنی بر نژادپرستی در خودنمایی کند.

واقعیت این است که دول استکباری غرب و خصوصاً آمریکا، عملاً جهان را به دو بخش آزاد و قرنطینه سیاسی تقسیم کرده‌اند. در بخش آزاد جهان، این ابرقدرت‌ها هستند که هیچ مرز و حد و قانونی نمی‌شناسند و تجاوز به منافع دیگران و استعمار و استثمار و بردگی ملت‌ها را امری ضروری و کاملاً توجیه شده و منطقی و منطبق با همه اصول و موازین خودساخته و بین‌المللی می‌دانند. اما در بخش قرنطینه سیاسی که متأسفانه اکثر ملل ضعیف عالم و خصوصاً مسلمانان در آن محصور و زندانی‌شده‌اند، هیچ حق حیات و اظهارنظری وجود ندارد؛ همه قوانین و مقررات و فرمول‌ها همان قوانین دیکته شده و دلخواه نظام‌های دست‌نشاندگان و در برگیرنده منافع مستکبران خواهد بود و متأسفانه اکثر عوامل اجرایی این بخش همان حاکمان تحمیل‌شده یا پیروان خطوط کلی استکبارند که حتی فریاد زدن از درد را نیز در درون این حصار‌ها و زنجیر‌ها جرم و گناهی نابخشودنی می‌دانند. منافع جهان خواران ایجاب می‌کند که هیچ‌کس حق گفتن کلمه‌ای که بوی تضعیف آنان را بدهد یا خواب راحت آنان را آشفته کند ندارد.

فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت این نسل‌کشی از دولت، قوه قضاییه، نهادهای حقوق بشری داخلی و خصوصاً سازمان‌های مردم‌نهاد خواهشمند است تا ضمن پیگیری حقوقی این جنایت تاریخی، صدای مردم مظلوم میانمار را به ملت‌های جهان برسانند.

دولتمردان و نهادهای مسئول بدانند که کم‌کاری در محکومیت و توقف این نسل‌کشی می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری برای جهان اسلام در بر داشته باشد و امید است با اقدامات مقتضی هر چه سریع‌تر این غائله شوم پایان یابد./خانه ملت

ابوالفضل ابوترابی

رئیس فراکسیون حقوق بشر

پایان پیام
انتهای متن/

دوشنبه, 20 شهریور 1396 ساعت 11:12

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید