خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

بیانیه شورای همکاری خلیج فارس علیه مردم بحرین
شورای همکاری علیه بشر

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌‌فارس حمایت خود را از دولت بحرین و تدابیر آن علیه انجمن‌ها و گروه‌هایی اعلام می‌کند.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، اوضاع حقوق بشر در خاورمیانه بغرنج است و کشورهای مرتجع حاضر در این منطقه بیشتر از دیگران حقوق اولیه را نقض می کنند. و جالب اینجاست که این کشورهای عمدتا هم پیمانان مطمئنی برای کاخ سفید و کشورهای همیشه مدعی حقوق بشر هستند.

جالبتر اینجاست که نهادهای منطقه ای نیز به کمک حکومت ها در نقض حقوق بشر آمده و حاکمان را در این زمینه تهییج می کنند. از جمله اینکه شورای همکاری خلیج‌فارس روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد «کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌‌فارس حمایت خود را از دولت بحرین و تدابیر آن علیه انجمن‌ها و گروه‌هایی اعلام می‌کند، گروه‌های که اقدامات نقض کننده قوانین، ایجاد فتنه‌های طایفه‌ای و قومی و خشونت در این کشور در راستای منافع قدرت‌های خارجی‌ای که مصلحت کشور بحرین و مردم آن را نمی‌خواهند و برای بی‌ثبات و ناامن کردن آن تلاش می‌کند، مرتکب می‌شوند.»

این در حالی است که «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل، روز پنجشنبه نگرانی خود را نسبت به محدود شدن فعالیت مخالفان سیاسی در بحرین اعلام کرد و هشدار داد چنین تدابیری می‌تواند به احتمال فراگیر بودن روند سیاسی در این کشور را تضعیف کند.

براین اساس، رژیم آل‌خلیفه ظرف 2 هفته اخیر سرکوب فعالان سیاسی را تشدید کرده است؛ حکم تعلیق حزب ملی- اسلامی «الوفاق» بزرگ‌ترین جمعیت معارض سیاسی در بحرین، افزایش حکم «شیخ علی سلمان» دبیر کل این جمعیت به 9 سال، بازداشت مجدد یکی دیگر از سران مخالفان و انحلال چند جمعیت سیاسی دیگر نمونه‌ای از اقدامات جدید دولت بحرین در راستای محدود کردن فعالیت‌های حقوق بشری در این کشور است.
انتهای متن/

شنبه, 29 خرداد 1395 ساعت 14:32

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید