به بهانه مسابقات شطرنج
حضور رسمی صهیونیست ها در عربستان سعودی

چند تن از ورزشکاران رژیم صهیونیستی در رشته شطرنج با موافقت وزارت خارجه عربستان به این کشور سفر می‌کنند.

 به گزارش دیده بان، طبق اخبار منابع غربی، وزارت خارجه عربستان سعودی با صدور ویزا برای شطرنج‌بازان اسرائیلی موافقت کرده است.

عربستان و اسرئیل بطور رسمی فاقد رابطه سیاسی و دفتر دیپلماتیک می‌باشند و از نظر ساختاری امکان صدور ویزای عادی را برای طرف مقابل را دارا نمی‌باشند.

حال قرار است، ریاض، روزهای 26 تا 30 دسامبر (5 تا 9 دی) جاری میزبان برگزاری جام جهانی شطرنج باشد و در این رقابت‌ها ورزشکاران رژیم صهیونیستی نیز بصورت رسمی در عربستان حضور خواهند داشت.

صدور ویزا برای شطرنج بازان اسرائیلی در عربستان در حالی است که پیش از این برخی قهزمانان شطرنج‌ ضمن انتقاد از میزبانی سعودی ها در رقایت‌های جهانی این ورزش خواستار تحریم عربستان بدلیل نقض حقوق بشر شده بودند.

با این حال صدور ویزا برای شطرنج بازان رژیم صهیونیستی توسط سعودی بخشی از تلاش ریاض برای عادی سازی روابط خود با تل‌آویو به شمار می‌رود. تلاشی که این روزها مصادف با اعتراضات و مخالفت‌های جهانی ضد اسرائیلی بدلیل اشغال قدس با حمایت آمریکا همراه شده است. پیش از این نیز برخی منابع صهیونیستی از جمله رئیس ستاد ارتش و وزیر انرژی کابینه نتانیاهو وجود روابط گرم و نزدیک و مخفیانه را با سعودی‌ها تائید کرده بودند.
انتهای متن/

یکشنبه, 03 دی 1396 ساعت 15:28

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید