خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

بهره‌کشی از کودکان در درگیری‌ها
جنگیدن اجباری کودکان در سودان جنوبی

طبق آخرین اعلام سازمان یونیسف، 19 هزار کودک و نوجوان توسط گروه‌های درگیر در سودان جنوبی به‌زور وادار به جنگیدن شده‌اند.

به گزارش دیده بان، در طی شروع بحران در سودان و مشکلات ناشی از آن، درگیری‌های زیادی در این منطقه توسط گروه‌های مختلف ایجادشده و در همین راستا کودکان، در سوءاستفاده ابزاری به‌عنوان نیرویی برای جنگیدن بکار برده می‌شوند.

این در حالی است که مجامع بین‌المللی و مدعی رعایت حقوق بشر باوجود اطلاع از اینکه کودکان قربانی مواردی نظیر سوءتغذیه، بیماری، بهره‌کشی در درگیری‌ها و محرومیت از آموزش هستند، در سکوت بسر برده و تنها یونیسف در گزارش خود به ارائه آماری، درباره‌ی این موضوع ارائه کرده است.

در این گزارش چنین آمده است که:

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل اعلام کرد که 19 هزار کودک و نوجوان توسط گروه‌های درگیر در سودان جنوبی به‌زور وادار به جنگیدن شده‌اند. در بخش دیگری از گزارش یونیسف با تأکید بر اینکه بیش از 900 هزار کودک در این کشور با مشکلات روانی روبرو هستند، آمده است: حدود 3 میلیون کودک در سودان جنوبی از امنیت غذایی برخوردار نیستند. دو میلیون و 400 هزار کودک مجبور به ترک خانه‌های خود شده و 2 میلیون کودک از آموزش محروم هستند. در صورت تداوم این وضعیت، تنها یک سیزدهم از کودکان این کشور قادر به اتمام دوره دبستان خواهند بود.

همچنین تصریح‌شده که از آغاز درگیری‌ها در این کشور از سال 2013 تاکنون 2 هزار 300 کودک جان خود را ازدست‌داده و شمار زیادی نیز مجروح شده‌اند. در پایان این گزارش همچنین آمده که صدها کودک در سودان جنوبی در جریان درگیری بین طرفین مورد تجاوز جنسی قرارگرفته‌اند.
انتهای متن/

شنبه, 25 آذر 1396 ساعت 09:15

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید