خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

در گفتگو با دیده بان مطرح شد
کنایه آیت الله حائری شیرازی به آمریکایی ها

چگونه میتوان انتطار داشت که آنها در میان کشورهای اسلامی نقض صلح را برای رسیدن به اهداف شوم خود انجام ندهند.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان،کنفرانس بین المللی سکوت صلح در خصوص مسائل اخیر جوامع اسلامی و تحولات اخیر در گوشه و کنار دنیا با حضور جمع کثیری از حقوق دانان ، اساتید حوزوی و دانشگاهی و دانشجویان در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد.

ابتدا آیت الله محی الدین حائری شیرازی بیاناتی را در این زمینه ایراد فرمودند.ایشان با الگو قرار دادن امام حسین (ع) در زمینه سکوت صلح ، آن حضرت را بزرگترین اسوه در این خصوص بیان نمودند.

 

IMG 9830

 

وی در ادامه سخنان خود با انتقاد از سیاست های دوگانه آمریکا در قبال نقض صلح و حقوق بشر در زمینه های مختلف بیان داشتند:آمریکا که خود به عنوان بزرگترین مدعی حقوق بشر و مبارزه با تروریسم و برقراری صلح جهانی است ، نه تنها به ادعای خود عمل نکرده بلکه در موارد مختلف این نقض حقوق بشری و نقض صلح را در جوامع مختلف نقض نموده است.

 

IMG 9826

 

آیت الله حائری شیرازی در حاشیه این نشست گفتگویی کوتاه با دیده بان داشت که مشروح آن را در زیر می خوانید.

 

دیده بان- به نظر شما چرا منافع غرب در وجود جنگ فرسایشی در میان کشورهای اسلامی تعریف می شود؟

آیت الله شیرازی- جنگ باید زمانی باشد که یک صلح عادلانه میسر نباشد و همین جنگ برای صلح عادلانه است به همین دلیل برای بقای صلح عادلانه جنگ ممنوع است.

 

دیده بان- چه دلیلی باعث ادامه این روند می شود؟

آیت الله شیرازی- شما می بینید که وقتی می گویند پنج کشوری که قدرت هسته ای دارند حق وتو دارند، این یعنی عدالت است؟ هر حقوقدانی اگر به چنین چیزی بگوید عدالت، نشان از این است که کمتر فکر میکند و بیشتر حرف می زند.پس با چنین بی عدالتی چگونه میتوان انتطار داشت که آنها در میان کشورهای اسلامی نقض صلح را برای رسیدن به اهداف شوم خود انجام ندهند.
انتهای متن/

دوشنبه, 13 مهر 1394 ساعت 12:49

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید