بررسی اقدامات مامور آمریکایی ها
عزل پیش از موعد احمد شهید

به دنبال برخی اقدامات مشکوک و نیز ایرادات مستمر ساختار اداری سازمان ملل به احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره ایران پیش از موعد پایان مأموریت خود عزل می‌شود.

به گزارش دیده بان، احمد شهید به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر حقوق بشر که تا کنون به صورت یک طرفه از منابع مشخص و غیرقابل اعتمادی همچون رابطین گروهک تروریستی منافقین برای گزارش‌های خود بهره برده، اقداماتی را صورت داده که منجر به حذف زودهنگام او از دایره ساختار حقوق بشری علیه ایران توسط آمریکایی‌ها شده است.

همچنین برخی اقدامات گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران از نظر این سازمان و آمریکا مشکوک ارزیابی شده است.

برگزاری جلسات غیررسمی خارج از ساختار سازمان ملل و بدون حضور کارشناسان این سازمان برای ثبت موارد و اطلاعات رد و بدل شده در خصوص ایران که البته یکی از مهمترین مشکلات احمد شهید به حساب آمده و مؤلفه‌هایی همچون دریافت رشوه را تقویت می‌کند؛ (چندی پیش جزئیات جلسه وی با رابطین سعودی، منافقین و سایر عوامل ضد انقلاب در هتل رویال شهر ژنو منتشر شد)،‌ خریداری دفتری گران‌قیمت در آمریکا توسط احمد شهید که مشخص نیست وی چگونه و از چه منبعی هزینه آن را تأمین کرده است و همچنین فشار و ایرادات مستمر ساختار اداری سازمان ملل به احمد شهید مسئله از مواردی هستند که عزل زودهنگام احمد شهید را کلید زده‌اند.

گفتنی است زمان پایان مأموریت احمد شهید به عنوان گزارشگر ویژه ایران تا سال 2016 مشخص شده بود.
انتهای متن/

سه شنبه, 21 مهر 1394 ساعت 14:07

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید