خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

بت کلیا در موافقت با برنامه های دولت دوازدهم:
دولت دوازدهم برجام را حفظ خواهد کرد

نماینده اقلیت های آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت دوازدهم تلاش می کند با حفظ برجام از منافع اقتصادی آن بهره مند شود.

به گزارش دیده بان، در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی یوناتن بت کلیا نماینده اقلیت کلدانی و آشوری مجلس در دفاع از برنامه های دولت دوازدهم گفت: از طرف پیروان تمام ادیان آسمانی حمایت خود را از دولت آقای روحانی اعلام می کنم و همراه با دولت برای دستیابی به اهداف کابینه دوازدهم گام برمی داریم.

وی ادامه داد: برنامه دولت دوازدهم بر اساس اصولی تدوین شده که پایبندی دولت به این اصول باعث می شود دید مثبتی نسبت به بخش عمومی و نظام حکمرانی کشور ایجاد شود.

بت کلیا افزود: درخصوص برنامه های اقتصادی دولت از یک رو تلاش می شود که اقتصاد کشور در وضعیت با ثباتی قرار گیرد و برنامه هایی برای اصلاح بازار انرژی وجود دارد و از سوی دیگر اصلاح صندوق های بازنشستگی ضرورت بزرگی است که در برنامه های دولت در حوزه اقتصاد وجود دارد.

نماینده اقلیت های آشوری و کلدانی اظهار داشت: رشد بالای اقتصادی از برنامه های مهم دولت دوازدهم است که برای تحقق آن توجه به بخش خصوصی و برون گرایی اقتصادی مد نظر است زیرا تداوم دولت در اقتصاد و همچنین درون گرایی اقتصادی امکانپذیر نیست.

وی با بیان اینکه برنامه های اقتصادی تک بعدی نیست و فقط بر رشد اقتصادی تمرکز نشده است گفت: برنامه های دولت برای حمایت از اقشار آسیب دیده، کاهش فقر و توجه به نهادهای حمایتی بسیار مهم و دقیق است.

نماینده اقلیت های اشوری و کلدانی با اشاره به برنامه های دولت در حوزه اجتماعی خاطرنشان کرد: توجه به آسیب های اجتماعی با برنامه هایی جهت توجه به زنان و کودکان بازمانده از طلاق، حاشیه نشینان، خانواده معتادین و زندانیان مدنظر دولت دوازدهم است. دولت ها در حوزه اجتماعی اولویت بالایی برای توانمندسازی زنان و دختران مدنظر قرار داده است.

بت کلیا تصریح کرد: در حوزه فرهنگ دولت تصمیم استراتژیک گرفت و بجای آنکه خود متولی فرهنگ شود مردمی شدن فرهنگ را مدنظر قرار داد. برای این منظور قانون خط و مشی نظارت بر صداوسیما مطرح شده است.

وی در تصریح برنامه های دولت در حوزه سیاست داخلی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم در اداره کشور، گسترش مشارکت اقوام و اقلیت ها از مهمترین برنامه های دولت در سیاست داخلی است.

نماینده اقلیت های اشوری و کلدانی در خصوص برنامه های دولت در سیاست خارجی نیز اظهار کرد: تنش زدایی، تقویت پیوند با همه کشورها به صورت عام و با کشورهای منطقه به صورت خاص از برنامه های دولت است. دولت تلاش می کند با حفظ برجام از منافع اقتصادی آن بهره مند شود.

بت کلیا عنوان کرد: در حوزه علم و فناوری نیز دولت تلاش دارد عدالت آموزشی را مورد توجه بیشتری قرار دهد./مهر
انتهای متن/

سه شنبه, 24 مرداد 1396 ساعت 15:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید