خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

بازی یکطرفه گزارشگر ویژه
خبر ویژه:"دور زدن" NGO های ایرانی توسط احمد شهید!

در آستانه ارائه گزارش سالانه «احمد شهید» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل درباره ایران، گروه‌های ضدانقلاب خارج از کشور درخواست‌های فراوانی برای دیدار با وی درجهت تأثیرگذاری روی آخرین گزارش وی درباره ایران ارائه داده‌اند.

به گزارش مؤسسه راهبردی دیده‌بان از ژنو، احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در آستانه گزارش سالانه مربوط به سال 2015 خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران با درخواست‌های انبوه گروه‌های مختلف ضد انقلاب برای دیدار روبه‌رو شده است.

وی که پیش از این نیز منابع اطلاعاتی و مستندات خود را از گروه‌های تروریستی مانند منافقین، جدایی‌طلبان، گروه‌های تروریستی مدعی حقوق قوم کُرد و دیگر فرقه‌ها و گروه‌های ضد انقلاب دریافت می‌کرد در آستانه گزارش سال 2015 خود که به زودی باید به شورای حقوق بشر سازمان ملل تحویل دهد، به درخواست جلسه و دیدار گروه‌های مختلف ضد انقلاب پاسخ مثبت داده است.

این در حالی است که برخی سازمان‌های مردم نهادی که برای دیدار با وی از دو ماه قبل تقاضا ارسال کرده بودند، بعد از بارها مکاتبه موفق شدند تاریخی بعد از ارائه گزارش را برای دیدار با وی هماهنگ نمایند.

به گفته نمایندگان برخی سازمان‌های مردم نهاد ایرانی که برای ملاقات با «احمد شهید» ماه‌ها در نوبت ایستاده‌اند، دستیاران این گزارشگر مالدیوی با شناخت کامل از گروه‌های درخواست دهنده، ضد انقلاب و تروریست‌ها را در اولویت قرار داده و درخواست‌های ارسال شده از داخل ایران را بعد از چندین مرتبه ارسال به ماه‌ها بعد موکول می‌کنند.

اعتقاد کارشناسان حقوق بشر، مخدوش بودن منابع اطلاعاتی گزارش‌های «احمد شهید» که از گروه‌های تروریستی کسب می‌کند، از علل اصلی غیر واقعی بودن گزارش‌های وی است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 19 اسفند 1394 ساعت 08:26

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید