خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

کمپین های تصویری در آمریکا:
خروش سمن های آمریکایی برای کاهش خشونت دولت اوباما

فعالان سازمان مردم‌نهاد "گوانتانامو را ببندید" با راه‌اندازی سری جدید کمپین‌های تصویری خواستار آزادی زندانیان این زندان شدند.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، زندان گوانتانامو سالها به عنوان نماد ظلم به نوع بشر و متعلق به نظام سیاسی است که همواره کشورهای مستقل از مناسبات ظالمانه نظام بین الملل متهم به نقض حقوق بشر می نماید.

 

باراک اوباما که در راستای سیاست تغییر ایالات متحده اولین رئیس جمهور رنگین پوست بود چندی پیش تحت فشار افکار عمومی وعده داد تا این زندان مخوف را تعطیل کند.وی قبل از سفر به کوبا گفت: دولت آمریکا بر اساس ارزشها و معیارهای اخلاقی خود قصد انتقال زندانیان به شرایط مطلوب دارد و تعطیلی این زندان یکی از اولویت های برنامه های کاخ سفید در پایان دوران ریاست جمهوری است.

 

در همین رابطه با گذشت چندماه از این وعده و عملی نشدن آن، فعالان سازمان مردم‌نهاد "گوانتانامو را ببندید" با راه‌اندازی سری جدید کمپین‌های تصویری خواستار آزادی زندانیان این زندان شدند.

 

این کمپین‌های تصویری که یادآور روزشمار پایان ریاست‌جمهوری اوباما و فرصت باقی‌مانده وی برای یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین وعده‌های انتخاباتی وی است، از تاریخ ۴ فوریه سال جاری آغاز شده است و هر ۵۰ روز یکبار تکرار می‌شود.

 

بسیاری از شخصیت‌های هنری، سیاسی، فرهنگی و فعالان حقوق‌بشری با شرکت در این کمپین و ارسال تصاویر خود خواستار بسته شدن همیشگی زندان گوانتانامو شدند.

 

آنان با غیر انسانی خواندن بازداشت‌های بی‌دلیل، ترویج خشونت، اسلام‌هراسی و عادی‌سازی انواع شکنجه‌ها علیه زندانیان گوانتانامو، وجود چنین مکانی را لکه ننگی دیگر در سیاست‌های نژادپرستانه و ظالمانه آمریکا دانستند.
انتهای متن/

سه شنبه, 21 ارديبهشت 1395 ساعت 15:45

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید