انگلیس :
اشتباه کردیم

در حالی که وزیر خارجه انگلیس در ابتدای سال 2016 ادعا کرده بود که در یمن نقض حقوق بشر صورت نمی پذیرد، اخیرا وزارت خارجه انگلستان اذعان کرد که اشتباه کردیم.

به گزارش دیده بان، در حالی که تقویم تجاوز آل سعود به مردم بی دفاع یمنی، بیش از یک سال را نشان می دهد، مدعیان همیشگی حقوق بشر نه تنها اقدامی در جهت مقابله با متجاوزان انجام نداده بلکه در گزارشات خود طرف جنایتکاران جنگی را گرفته اند.

از جمله اینکه در ابتدای سال 2016، هاموند در نشست مجلس عوام گفت: انگلیس در یمن حضور نظامی دارد و با سعودی‌ها همکاری می‌کند، اما شواهدی دال بر نقض حقوق بشر مشاهده نکرده است!

حالا اما نظر انگلیسی ها عوض شده چراکه، وزارت خارجه بریتانیا اظهارات مطرح شده توسط 3 وزیر مختلف در این خصوص را اصلاح کرده است .

توبیاس الوود وزیر مشاور در امور خارجه بریتانیا روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: اظهارات قبلی بیان شده توسط وزرا به طور کامل نشانگر این واقعیت نیست که دولت بریتانیا هیچ ارزیابی از این مساله نداشته است که آیا سعودی ها قوانین حقوق بشر را در یمن نقض کرده‌اند.

این بیانیه به درخواست حزب مخالف لیبرال دموکرات برای تحقیقات مربوط به سیاست عربستان در یمن و تعلیق فروش سلاح توسط بریتانیا به عربستان سعودی صادر شده است.

در این بیانیه آمده است: برای دولت بریتانیا ممکن نیست تا نسبت به این مساله ارزیابی داشته باشد که آیا در جریان جنگ یمن قوانین حقوق بشر نقض شده است یا نه و لندن بر این باور است که دولت عربستان بهترین دیدگاه و بینش را نسبت به روش های نظامی خود در یمن دارد.

پیش از این نیز انگلیس به بهانه وجود سلاح های کشتار جمعی در عراق دست به کشتار بی رحمانه مردمان آن سرزمین زد و پس از چند سال بهره مندی از نفت و سایر سرمایه های عراقی ها، این ادعا را اشتباه خواند.
انتهای متن/

شنبه, 02 مرداد 1395 ساعت 09:00

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید