خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

انتقاد شدیدالحن پاپ از مقامات میانمار به دلیل نقض حقوق مسلمانان روهینگیا

پاپ فرانسیس روز چهارشنبه گذشته از مقامات میانمار به دلیل آزار و شکنجه مسلمانان روهینگیایی به شدت انتقاد کرد، وی اظهار داشت این مردم تنها به دلیل اینکه خواهن حفظ فرهنگ و دینشان هستند شکنجه و قتل عام میشوند.


پاپ فرانسیس در موعظه هفتگی خود به گزارش سازمان ملل متحد اشاره کرد و گفت نیروهای امنیتی میانمار در شمال این کشور دست به قتل عام گسترده به راه انداخته‌اند، مرتکب تجاوز گروهی به زنان شده‌اند و چندین روستا را به آتش کشانده‌اند.

 

وی ادامه داد مسلمانان را از میانمار بیرون رانده‌اند و آنها را در در کشورهای دیگر آواره کرده‌اند فقط به این خاطر که عده‌ای دوست ندارند این مردم آنجا باشند. اما این مسلمانان مردمی شریف و صلح طلبند. آنها مسیحی نیستند. اما انسانهای خوبی هستند. آنها خواهران و برادران ما هستند.


بعد از انتشار گزارش سازمان ملل، زید رعاد الحسین، عضو کمیسون عالی حقوق بشر اهظار داشت آنگ سان سوچی وعده داده است که درباره وضعیت مسلمانان روهینیگا تحقیق و بررسی کند.


طبق گزارش های سازمان ملل، حدود ۶۵ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از اکتبر سال گذشته میلادی از میانمار به بنگلادش فرار کرده اند./گفتگوی ادیان
انتهای متن/

یکشنبه, 24 بهمن 1395 ساعت 16:51

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید