خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

افزایش صد در صدی جنایات نژادی در انگلیس

آمارها از افزایش صد در صدی جنایات نژادی در انگلیس پس از رای مثبت مردم این کشور به برگزیت (خروج از اتحادیه اروپا) خبر می دهند.

به گزارش دیده بان به نقل از ایندیپندنت، آمار جنایاتی که ریشه در نفرت نژادی و مذهبی در انگلیس دارند در چند ماهی که از رای مثبت مردم به برگزیت می گذرد دو برابر شده است.

 

شهر «دورسِت» (واقع در جنوب غربی انگلیس) با ۱۰۴ مورد حمله به اقلیتها بین ماههای جولای و سپتامبر ۲۰۱۶ بیشترین افزایش را در آمار حملات نژادی داشته است. میزان حملات بین ماههای آوریل تا ژوئن نصف این تعداد بود.

 

پلیس انگلیس پیش بینی می کند که پس از آنکه «ترزا می» نخست وزیر این کشور دستور اجرای ماده ۵۰ را بدهد، تعداد حملات یا آتش افروزی هایی که ریشه در نفرت از اقلیتها دارند به طور چشمگیری در انگلیس افزایش خواهد یافت. براساس ماده ۵۰، انگلیس عملا از اتحادیه اروپا خارج می شود.

 

نمایندگان گروههای اقلیت اجتماعی و سازمانهای حقوق بشر انگلیس نسبت به موج وسیع بیگانه هراسی که ممکن است پس از آغاز مذاکرات بروکسل این کشور را در بر بگیرد هشدار داده اند.

 

«دیوید آیزاک» رئیس کمیسیون برابری و حقوق بشر انگلیس می گوید بسیار نگران است که پس از آغاز مذاکرات خروج، شهروندان متعلق به گروههای اقلیت در انگلیس با واکنش شدید نژادپرستان و متعصبین مذهبی روبرو شوند.

 

این گزارش حاکیست تعداد حملاتی که ریشه در نفرت نژادی و مذهبی دارند در طی ماههای جولای تا سپتامبر ۲۰۱۶ در انگلیس و ولز بیش از ۱۴ هزار مورد بوده است./خبرگزاری مهر
انتهای متن/

چهارشنبه, 27 بهمن 1395 ساعت 14:03

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید