اعتراضی کم سابقه علیه صهیونیست ها
1500 فلسطینی در زندان اعتصاب غذا کردند

در پی اعتصاب غذای مروان برغوثی، سیاستمدار فلسطینی، هزاران زندانی فلسطینی در بازداشتگاه‌های اسرائیل دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

به گزارش دیده بان، مروان برغوثی سیاست‌مدار و فرمانده نظامی فلسطینی عضو جنبش فتح است که از سال ۲۰۰۲ به حبس ابد محکوم شده است و این اعتصاب گروهی در اعتراض به شرایط زندانیان فلسطینی صورت گرفته است.

 

رژیم صهیونیستی ترس آن دارد که این اعتصاب به افزایش مقاومت و حملات ضد اسرائیلی فلسطینیان در کرانه باختری منجر شود.

 

سازمان مرکزی زندان‌های اسرائیل اعلام کرده است که نزدیک به هزار و دویست زندانی فلسطینی همزمان با «روز زندانیان فلسطینی» به این اعتصاب می‌پیوندند.

 

منابع فلسطینی این تعداد را حدود 1500 نفر و بعضی سازمان‌های عام المنفعه فلسطینی این تعداد را حتی بیشتر هم اعلام کرده‌اند.

 

موضوع زندانیان سیاسی فلسطینی و شکنجه آنان در بازداشتگاه های اسرائیل یکی از موارد اصلی تنش بین دو طرف در سال‌های اخیر بوده است.

 

به گفته گروه‌های مدافع حقوق زندانیان فلسطینی، تا پایان سال گذشته میلادی حدود 7000 فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در بازداشت بودند.

 

همه این موارد در حالی اتفاق می افتد که کشورهای غربی و به خصوص آمریکا که همگی مدعی دروغین حقوق بشر هستند همواره از رژیم اشغالگر قدس به صورت تمام قد دفاع می کنند و این رژیم هم روز به روز بر جنایات و فشارهای خود علیه مردم مظلوم فلسطین می افزاید.
انتهای متن/

سه شنبه, 29 فروردين 1396 ساعت 09:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید