اشتغال زایی به سبک سعودی
900 هزار نفر در عربستان بیکار هستند

مرکز آمار حکومت عربستان سعودی اعتراف کرد که تعداد بیکاران این کشور به بیش از ۹۰۰‌ هزار تن رسیده است.

 به گزارش دیده بان، به نقل از سایت النشره، مرکز آمار عربستان که یک نهاد دولتی است، اعلام کرد، تعداد بیکاران به ۹۰۶ هزار و ۵۵۲ تن رسیده که ۷۵.۸۴ درصد آنها را زنان تشکیل می‌دهند در حالی که تعداد مردان جویای کار ۲۱۹ هزار و ۱۷ تن است.

طبق گزارش مرکز آمار عربستان، تعداد بیکاران این کشور در سه ماهه اول سال جاری میلادی حدود ۱.۲ درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ کاهش داشته چراکه تعداد بیکاران در آن زمان به ۹۱۷ هزار و ۵۶۳ تن رسید.

در این گزارش همچنین به آمار کسانی که قبلا شاغل بودند اشاره شده و آمده است، ۳۱.۶ درصد افراد به دلیل اخراج توسط کارفرمایان‌شان و ۲۰.۹ درصد افراد به دلیل دریافت دستمزد پائین شغل خود را از دست داده یا ترک کار کرده‌اند.

بیشتر عربستانی‌ها معتقدند، وزارت کار و سازمان‌های دولتی دیگر نمی‌توانند شرکت‌های خصوصی را به ایجاد شغل برای عربستانی‌های بیکار از طریق اخراج اتباع خارجی و سپردن مشاغل به افراد متخصص عربستانی وادار کنند.

حال سوال اینجاست که دلارهای نفتی بی شماری که به سوی این کشور سرازیر می شود چرا به جای اینکه صرف اشتغال زایی مردم و جوانان این کشور شود، باید صرف قتل عام و بمباران مردم یمن و تجهیز گروه های تروریستی شود؟!
انتهای متن/

چهارشنبه, 11 مرداد 1396 ساعت 09:16

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید