خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

ادامه نقض حقوق بشر در بحرین
درخواست دخالت سازمان ملل برای پایان محاصره

به‌اعتقاد نماینده شیخ عیسی قاسم در ایران، محاصره منزل ایشان همچنان تداوم دارد و مردم بحرین نیز تحت فشار حکومت آل‌خلیفه قرار دارند. سازمان ملل متحد آزادانه تصمیم بگیرد و رنج ملت بحرین را خاتمه بخشد.

به گزارش دیده بان، «شیخ عبدالله الدقاق»، نماینده شیخ عیسی قاسم در ایران، در خصوص تداوم محاصره منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم بعد از گذشت سه ماه از این موضوع و واکنش­‌ها نسبت به آن، با اشاره به اینکه سازمان ملل متحد برای پایان محاصره منزل آیت‌الله قاسم دخالت کند، بیان داشت: آیت‌الله مجاهد شیخ عیسی قاسم در حال حاضر تحت فشار است و هنوز مشخص نیست که محاصره منزل ایشان به پایان برسد.

وی با توجه به نگرانی­‌ها نسبت به تداوم محاصره منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم گفت: تصمیم رژیم آل خلیفه در بحرین تداوم این محاصره است، بر این اساس از وضعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم نگرانی وجود دارد. ایشان کهن‌سال و از نظر جسمی نیز بیمار است. اکنون یک درخواست داریم که پزشکان به وضعیت جسمی ایشان رسیدگی کنند.

نماینده شیخ عیسی قاسم در ایران در پاسخ به این پرسش که «تداوم محاصره بیش از سه‌‌ماهه منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم چه واکنش­‌هایی از سوی مردم بحرین در پی داشته است؟» اشاره داشت: فتوای مرجعیت هنوز پابرجاست و دفاع از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم و منزل ایشان واجب است.

وی با اشاره به لزوم دخالت مجامع بین‌المللی در مسئله محاصره منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم مطرح کرد: منزل شیخ عیسی قاسم و منطقه الدراز در محاصره قرار دارد؛ لذا از سازمان ملل متحد و دبیرکل این سازمان درخواست داریم که در این موضوع دخالت کنند تا آیت‌الله قاسم و منطقه الدراز از این محاصره آزاد شود.

شیخ الدقاق در پاسخ به این پرسش که «سکوت مجامع بین‌المللی در قبال مسئله محاصره منزل آیت‌الله قاسم و انقلاب مردمی بحرین چه توجیهی دارد و چرا سازمان­‌های بین‌المللی واکنش جدی نسبت به این مسئله نداشته­‌اند؟» بیان داشت: متأسفانه سازمان ملل متحد تحت فشار آمریکا است. آمریکایی­‌ها نیز با دلارهای سعودی­‌ها تطمیع شده‌اند؛ لذا واشنگتن و ریاض سازمان ملل را تحت فشار خود قرار داده‌اند.

وی با توجه به سکوت مجامع بین‌المللی در قبال مسئله بحرین گفت: سعودی‌ها در تجاوز به یمن کودکان یمنی را قتل‌عام می‌کنند؛ اما سازمان ملل متحد در مقابل این جنایت سکوت کرده است. محاصره منزل آیت‌الله قاسم همچنان تداوم دارد و مردم بحرین نیز تحت فشار حکومت آل خلیفه قرار دارند. امید می‌رود که سازمان ملل متحد آزادانه تصمیم بگیرد و رنج ملت بحرین را خاتمه بخشد./تسنیم
انتهای متن/

یکشنبه, 29 مرداد 1396 ساعت 11:32

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید