آمریکا بی اعتبار می شود
اولین واکنش ظریف نسبت به تمدید قانون تحریم 10 ساله

وزیر خارجه کشورمان گفت: تمدید تحریم های ایران از سوی آمریکا اثر اجرایی ندارد و از نظر جامعه بین‌المللی بی‌اعتباری دولت آمریکا را نشان می‌دهد.العالم ـ ایران

به گزارش دیده بان، محمدجواد ظریف که در راس هیئتی اقتصادی و سیاسی به هند سفر کرده است، در بدو ورود به هند در جمع خبرنگاران در مورد تمدید تحریم‌های 10 ساله علیه ایران از سوی سنای آمریکا گفت: کاری که در سنا انجام شد در صورتی که به امضای رئیس‌جمهور آمریکا هم برسد، اثر اجرایی ندارد و از نظر جامعه بین‌المللی بی‌اعتباری دولت آمریکا را نشان می‌دهد که برخلاف تعهدات خود عمل می‌کند.

وی ادامه داد: نیازی نداریم در سه کشور چین، هند و ژاپن خیلی وارد گفت‌وگو در این زمینه شویم زیرا اثری بر کارآفرینان این سه کشور که تمایل به سرمایه‌گذاری در ایران دارند، نخواهد داشت.

وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در ششمین کنفرانس «قلب آسیا» عازم هند شده بود، دقایقی قبل وارد دهلی نو شد و در فرودگاه مورد استقبال سفیر جمهوری اسلامی در هند قرار گرفت.

سنای آمریکا پنجنشبه شب (11آذر ماه) گذشته طرح تمدید 10 ساله «قانون تحریم‌های ایران» (داماتو) را تصویب کرد. این طرح قبلاً هم در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده بود.
انتهای متن/

شنبه, 13 آذر 1395 ساعت 09:13

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید