آمار تکان دهنده قربانیان "نژاد پرستی پلیس آمریکا"

مردم شهر بالتیمور به مناسبت سالروز کشته شدن یک جوان ۱۸ ساله سیاهپوست توسط نیروهای پلیس آمریکا در این شهر دست به تظاهرات زدند.

به گزارش دیده بان، همزمان با سالروز مرگ جوان 18 ساله سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس این کشور مردم در سراسر این کشور دست به تظاهرات زدند. یکی از این مناطق شهر بالتیمور بود که مردم با در دست داشتن دست نوشته‌هایی مانند "به جنگ علیه سیاهپوستان پایان دهید" و "به تبعیض نژادی پایان دهید" در خیابانها حاضر شدند.

یکی از سخنرانان حاضر در این تظاهرات گفت: ما تنها برای مایکل براون در اینجا تجمع نکرده‌ایم، بلکه هدف ما اعتراض به مرگ بیش از 1000 سیاهپوستی است که در یک سال گذشته توسط پلیس جان خود را از دست داده‌اند. حتی پلیس بالتیمور نیز اذعان کرد که رفتار نامناسب پلیس در جریان بازداشت یک سیاهپوست در 12 آوریل منجر به زخمی شدن وی از ناحیه گردن و در نهایت مرگش شد. پلیس آمریکا نظارت شدیدی بر این تظاهرات داشت به شکلی که صدها نیروی پلیس، 50 خودرو و حتی یک فروند بالگرد این تظاهرات را زیر نظر داشتند.

یکی از افراد حاضر در این تظاهرات گفت: هدف از حضور ما در این تظاهرات اعتراض به بی‌عدالتی است. به شهر بالتیمور نگاه کنید. اینجا همانند یک شهر جنگ زده است. ده‌ها خیابان را می‌بینید که خالی و بدون سکنه است.برق و آب این منازل قطع شده است و هیچ خدماتی به آنها ارائه نمی‌شود اما هر صد متر یک مشروب فروشی دیده می‌شود. سالهاست که تبعیض نژادی در این کشور وجود داشته است اما امروزه به وسیله اینترنت امکان مشاهده عینی آن در جامعه آمریکا وجود دارد.
انتهای متن/

یکشنبه, 18 مرداد 1394 ساعت 14:46

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید