خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524

آزار اقلیت های دینی:
تخریب و آتش سهم مساجد در ایالات متحده

در تحقیق انجام شده در هفته جاری توسط شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، ۸۵ درصد مسلمانان اذعان کرده‌اند که اسلام‌هراسی و اقدامات اسلام‌ستیزانه در آمریکا نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان؛ سیاست اسلام هراسی پس از ماجرای مبهم 11 سپتامبر، حجم فیلم های تولیدی علیه باورهای مسلمانان و سخنان تحریک آمیز مسئولین آمریکایی علیه معتقدات اسلامی سبب شده تا مقدسات این اقلیت قابل توجه در آمریکا مورد تعرض قرار بگیرد.

حجم نفرتی که توسط رسانه های شیطان نسبت به اسلام تولید می شود وقتی با رنگ و لعاب تکفیری های غرب آسیا ترکیب میگردد بوم نقاشی ای را می ماند که تصویری از خشونت در ذهن عموم مردم آمریکا ایجاد کرده و همین کافی است تا باز تولیدی خشن از طرف مردمی که احساس ناامنی از سوی مسلمانان می کنند را شاهد باشیم.

بنا به گزارش سازمان حقوق بشر مسلمانان واشینگتن، بیشتر حوادث سال ۲۰۱۶ در مورد اقدامات اسلام‌ستیزانه علیه مساجد شامل تهدید، توهین فیزیکی، خسارت به اموال، تخریب یا به آتش کشیدن ثبت شده است.
در تحقیق انجام شده در هفته جاری توسط شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، ۸۵ درصد مسلمانان اذعان کرده‌اند که اسلام‌هراسی و اقدامات اسلام‌ستیزانه در آمریکا نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
این سازمان با ارائه جزوه‌ای با عنوان «بهترین اقدامات برای حراست از مساجد و مراکز اسلامی» به رهبران اجتماعی مسلمانان، از آنان خواست تا موارد احتیاطی بیشتری را در مورد ایمنی مساجد اتخاذ کنند.
همچنین این سازمان از مقامات قضایی دولتی و فدرال آمریکا خواست تا اقدامات حفاظتی گام به گام در راستای مساجد انجام دهد.
به دنبال دستگیری سه نفر جمعه گذشته، ۲۳ مهرماه به اتهام نقشه‌کشی عملیات بمب‌گذاری در یک مسجد و یک آپارتمان در «گاردن‌سیتی» واقع در جنوب غرب ایالت «کانزاس» که محل اسکان مهاجران سومالیایی بوده، دو اقدام اسلام‌ستیزانه نیز شامل نصب پوسترهای ضد اسلامی صبح جمعه گذشته در مراکز اسلامی ایالت‌های میشیگان و نیوجرسی گزارش شد.
نیهاد آواد، مدیر شورای روابط اسلامی ـ آمریکائی گفت: ما از رهبران سیاسی آمریکا به‌ویژه کاندیداهای ریاست‌جمهوری می‌خواهیم جلوی رشد اسلام‌هراسی در این کشور را بگیرند.
وی از مسلمانان آمریکا خواست بدون ترس از این گونه حوادث، برای رساندن صدای خود به گوش دولتمردان، در فرایندهای سیاسی مخصوصا انتخابات شرکت کنند.
انتهای متن/

یکشنبه, 25 مهر 1395 ساعت 13:08

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید