خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

19 آذر سالگرد سرنگونی داعش در عراق تعطیل رسمی است.

اولین سالگرد پیروزی عراق علیه گروهک تروریستی داعش در عراق تعطیل رسمی اعلام شد.

دولت عراق روز دهم دسامبر را که مصادف با سالگرد پیروزی علیه گروه تروریستی داعش در این کشور است، در تقویم رسمی عراق تعطیل رسمی اعلام کرد. حیدر العبادی نخست‌وزیر پیشین عراق دهم دسامبر سال 2017 (نوزدهم آذرماه) آزادسازی کامل خاک این کشور از لوث داعش را اعلام کرد.

گروه تروریستی داعش در سال 1393 (2014 میلادی) با اشغال و تثبیت مواضع خود در استان الرقه سوریه و بخش‌های وسیعی از استان دیر الزور، توانست کنترل نواحی مجاور مرزهای عراق را در اختیار خود بگیرد. این گروه تروریستی در بهار سال 93 طی عملیاتی هماهنگ با برخی گروه‌ها و شخصیت‌های عراقی به‌صورت ناگهانی به تعدادی از استانهای عراق حمله کرده و موفق به تصرف موصل مرکز استان نینوا شدند. آنها همچنین در ادامه استان‌های صلاح‌الدین، دیالی و الانبار را اشغال کردند و کار به جایی رسید که خود را به نزدیکی مرزهای بغداد رساندند.

عراق با کمک هم پیمانانی نظیر ایران توانست، از مرحله مهمی از تاریخ خود در روند مبارزه با تروریسم با موفقیت خارج شود، با وجود این، احزاب مختلف و شخصیت‌های عراق نباید تصور کنند که روند مبارزه با تروریسم به‌صورت کامل به پایان رسیده است. رویکرد فکری داعش و گروهک‌های خفته وابسته به این نحله فکری همچنان در عراق فعال هستند و در صورتی که اوضاع نابسامان سیاسی در این کشور ادامه داشته باشد، بستر مناسبی برای رشد و توسعه این گروه‌ها شکل خواهد گرفت.

دولت و شخصیت‌های سیاسی در عراق باید بدانند که حفظ وحدت و انسجام سیاسی و همچنین اتحاد یا هم پیمانان و همسایگان خود در این کشور بهترین راهکار مقابله با رویکردهای تروریستی در است، که اخیراً در پی کشمکش‌های سیاسی در خصوص تشکیل کابینه عراق بار دیگر احیا شده است.
انتهای متن/

دوشنبه, 19 آذر 1397 ساعت 17:43

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید