یورشی دیگر از طالبان
شهرستان «چارچینو» در جنوب افغانستان تصرف شد

منابع محلی اعلام کردند که طالبان با حمله به مرکز پلیس و فرمانداری شهرستان «چارچینو» در ولایت ارزگان مناطق وسیعی از این شهرستان را تصرف کرده است

 به گزارش دیده بان، منابع محلی افغان اعلام کردند که طالبان دوشنبه شب به شهرستان چارچینو در ولایت ارزگان حمله کردند و درگیری‌ها کماکان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، برخی منابع محلی گفته‌اند که پیشروی افراد طالبان پس از حمایت هوایی از نیروهای امنیتی افغان در شهرستان چارچینو مهار شده است.

یکی از ساکنان شهرستان چارچینو اظهار داشت: طالبان بخش‌های وسیعی از این شهرستان را در اختیار دارد.

گرچه مقامات امنیتی افغان تاکنون حملات طالبان به چارجینو را تایید نکرده‌اند اما برخی از منابع امنیتی از کشته شدن 15 نظامی افغان و زخمی شدن 6 نفر دیگر خبر داده‌اند.

از سوی دیگر گروه طالبان نیز اعلام کرده است که در نتیجه حملات این گروه هفت پاسگاه پلیس سقوط کرده و 22 نظامی افغان نیز کشته شده‌اند.

در حالی که مقامات افغان و آمریکا تلاش می‌کنند تا گروه طالبان را به میز مذاکرات سیاسی با دولت افغانستان حاضر کنند اما طالبان حملات خود به نیروهای افغان را افزایش داده است.

در کمتر از یک هفته اخیرا طالبان با خودروهای بمبگذاری شده به چندین شهرستان در جنوب شرق افغانستان حمله کرد که در نتیجه این درگیری‌ها دستکم 500 نفر کشته و زخمی شدند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 03 آبان 1396 ساعت 10:49

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید