گوشزد نمودن کشتار ۱۷ هزار شهید در ایران:
کنایه معنادار رئیس جمهور به حامی منافقین و تکفیری ها

رییس جمهور با اشاره به شهادت ۱۷ هزار ایرانی توسط تروریست‌ها در ایران تصریح کرد: تروریست‌ها نه تنها به ملت فرانسه بلکه به انسانیت حمله کردند و ما به عنوان ملتی که با آثار شوم تروریسم آشنا هستیم، اعلام می‌کنیم آماده انجام هر اقدامی علیه تروریستها در هر نقطه جهان هستیم.

به گزارش دیده بان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «حسن روحانی» روز سه شنبه در گفتگوی تلفنی با «فرانسوا اولاند» رییس جمهوری فرانسه با اشاره به حوادث تلخ تروریستی در پاریس و ضرورت یکپارچگی و تمرکز بر مبارزه با تروریسم، گفت: تروریست‌ها در برابر اراده همه ملتها و دولتها هرگز نمی‌توانند به اهداف خود دست یابند.

رییس جمهور با ابراز تسلیت مجدد ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران به ملت و دولت فرانسه، اظهارداشت: تروریست‌های داعش با دست زدن به این حمله بسیار تکان دهنده، وحشیانه و نفرت انگیز، نشان دادند که همه کشورها را به مبارزه طلبیده‌اند و یک اتحاد سراسری برای مبارزه با آنها ضروری است.

روحانی تأکید کرد: برای ریشه کنی تروریسم، باید طراحی‌ها و برنامه‌ریزی‌های مشترک از سوی همه کشورها انجام گیرد. باید منابع مالی، راههای دستیابی آنها به تسلیحات پیشرفته و مکان‌هایی که آموزش‌های نظامی می‌بینند، مسدود شده و از بین بروند.

رییس جمهور با اشاره به شهادت ۱۷ هزار ایرانی توسط تروریست‌ها در ایران تصریح کرد: تروریست‌ها نه تنها به ملت فرانسه بلکه به انسانیت حمله کردند و ما به عنوان ملتی که با آثار شوم تروریسم آشنا هستیم، اعلام می‌کنیم آماده انجام هر اقدامی علیه تروریستها در هر نقطه جهان هستیم.

روحانی با اشاره به اینکه حادثه تلخ تروریستی در پاریس، کشورها را برای اتخاذ موضعی واحد متحدتر ساخت، گفت: امیدوارم آن دسته از کشورهایی که تلاش می‌کردند با استفاده ابزاری از تروریسم منافع خود را پیش ببرند، متوجه خطرات چنین حرکتی برای جهان شده باشند.

رییس جمهور همچنین تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی با فرانسه در روند مبارزه با تروریسم است.

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از اهداف تروریست‌های داعش ایجاد موج اسلام هراسی در جهان است، تصریح کرد: اسلام دین صلح است و با هرگونه اقدام تروریستی مخالف است و اینکه تروریست‌ها می‌کوشند خود را به اسلام نسبت دهند، دروغ بزرگ است.

رییس جمهور ضرورت تقویت مبارزه با گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق را مورد تأکید قرار داد و گفت: از بین بردن تروریست‌ها در سوریه و عراق باید اولویت نخست باشد و باید در این عرصه با یکدیگر مشورت و همکاری کنیم.

دکتر روحانی در ادامه به روابط دوستانه ایران و فرانسه اشاره کرد و گفت: تمدن و تاریخ روابط دو ملت بزرگ ایران و فرانسه، با صدای بلند به ما می گوید که باید روابط مشترک را در همه زمینه‌ها توسعه دهیم.

فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه نیز با تشکر و قدردانی از ابراز تأسف دولت و ملت ایران در خصوص فاجعه تروریستی پاریس گفت: حمله تروریست‌های داعش، حمله‌ای به همه مردم جهان بود و ما باید متحد و هماهنگ با آنان در سوریه و عراق مبارزه کنیم.

وی افزود: اولویت باید مبارزه با تروریسم در سوریه باشد.

رییس جمهوری فرانسه همچنین از بین بردن منابع مالی و تسلیحاتی تروریست های داعش را ضروری دانست و گفت: تلاش می‌کنم همه کشورها را برای مبارزه نظامی با داعش متحد کنم.

وی با تأکید بر اینکه کشورش آماده گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها است، گفت: فرانسه همچنان در انتظار سفر جنابعالی است و امیدوارم که این سفر هر چه سریعتر انجام پذیرد.
انتهای متن/

سه شنبه, 26 آبان 1394 ساعت 14:29

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید