کشف چندین مخفیگاه داعش در عراق

اداره اطلاعات نظامی عراق اعلام کرد: چندین مخفیگاه و سلاح متعلق به گروهک تروریستی داعش را در غرب و شرق این کشور کشف و ضبط کرده است

به گزارش دیده بان، رسانه‌های عراقی عنوان کردند نیرو‌های عراقی موفق به کشف و ضبط یک انبار دارای موشک و بمب در بیابان "بحیره الثرثار" در استان الانبار در غرب عراق شدند.

همچنین نیرو‌های الحشد الشعبی عراق نیز یک مخفیگانه متعلق به تروریست‌های داعش حاوی سلاح و مهمات را در منطقه "زور الاصلاح" در استان دیاله در شرق عراق کشف و ضبط کردند.

در همین رابطه، سرلشکر «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل ارتش عراق اعلام کرد که نظامیان این کشور عملیات بازرسی و پاکسازی در مرز‌های این کشور در حد فاصله سامرا، صلاح الدین و دیاله از سمت رود "العظیم" را آغاز کردند که منجر به کشف یک مخفیگاه داعش حاوی اجساد ناشناس، موشک‌های کاتیوشا و پهپاد بوده است.

ارتش عراق در ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۳۰ حمله هوایی و زمینی به مخفیگاه‌های داعش در نقاط مختلف این کشور انجام داد که در نتیجه چند مخفیگاه تروریست‌ها تخریب شد.

از تعداد کشته شدگان داعش در این حمله اطلاعاتی منتشر نشده است، اما با توجه به عملیات‌های گسترده ارتش گمان می‌رود این تعداد بیش از ۲۰ نفر باشد.

نیرو‌های امنیتی و ارتش عراق در این مناطق عملیات‌های متعددی انجام می‌دهند که به کشف و نابودی محل سکونت اعضای داعش منجر می‌شود.

ارتش عراق همچنین در جریان عملیات "شیر آماده" که دو هفته به طول انجامید، با بمباران شدید و پی در پی جنگنده‌های خود، نقاط مخفی حفر شده داعش را هدف قرار داد که بیش از ۳۰ داعشی در پی آن کشته و بسیاری دیگر زخمی شدند.

همچنین ستاد اطلاع رسانی الحشدالشعبی (بسیج مردمی عراق) نیز اعلام کرد در یک عملیات امنیتی در جنوب غربی کرکوک ۱۲ سنگر تروریست‌های داعش و یک اردوگاه در جنوب غربی کرکوک را تصرف کرده است.

نیرو‌های حشد الشعبی، یک حمله داعش را در استان دیالی ناکام گذاشتند. در این عملیات بدون وارد آمدن خسارت و آسیب جانی به نیرو‌های بسیج، اعضای داعش عقب نشینی کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:شبکه خبر
انتهای متن/

شنبه, 14 فروردين 1400 ساعت 13:37

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید