چهره امنیتی فرانسه
سایه تروریسم بر سر انتخابات

مردم فرانسه امروز در حالی در انتخابات ریاست جمهوری  شرکت می کنند که سایه ای از نگرانی های حملات تروریستی بر این کشور سایه افکنده است.


به گزارش دیده بان، انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سایه نگرانی های ناشی از حملات تروریستی برگزار می شود و موضوع امنیت به طور گسترده ای در آن نقش ایفا می کند.

مبارزه با تروریسم در برنامه های نامزدهای انتخابات از اولویت بالایی برخوردار است و نیروهای امنیتی به طور گسترده و فعالی در حوزه های رأی گیری استقرار یافته اند تا از دستگاه های دولتی در مقابل حملات احتمالی حفاظت کنند.


انتخابات ریاست جمهوری فرانسه چالش امنیتی بزرگی برای دولت آن کشور به ویژه نهادهای امنیتی است که از اواخر سال 2015 تاکنون با حملات تروریستی مواجه بوده است. این حملات نه تنها در داخل فرانسه بلکه در سراسر اروپا باعث نگرانی گسترده شده است.


براساس آمارهای انتشار یافته، حدود 44 میلیون رأی دهنده برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در سراسر فرانسه نام نویسی کرده اند و از ساعت 8 صبح تا ساعت 19 برای انتخاب نامزد مورد تأییدشان در مرحله اول انتخابات شرکت خواهند کرد.


براساس اطلاعات به دست آمده، پلیس فرانسه در طول زمان رأی گیری اقدام به گشت زنی در شهرهای آن کشور خواهد کرد تا افراد مخل نظم و امنیت عمومی را دستگیر نماید.


از جمله تهدیدات دیگری که علیه انتخابات فرانسه مطرح است تهدیدات اطلاعاتی است. فرانسوا اولاند رئیس جمهور این کشور ماه گذشته درباره حملات سایبری از طریق اینترنت با هدف تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات هشدار داده بود.

همه این شرایط در حالی اتفاق می افتد که کشورهای غربی و آمریکا نه تنها بر سر مذاکرات صلح سوریه سنگ اندازی می کنند بلکه هنوز هم از گروه های تروریستی مثل داعش پنهان و آشکا حمایت می کنند.
انتهای متن/

یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396 ساعت 12:22

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید