پشت پرده حملات شیمیایی در سوریه چه کشورهایی قرار دارند؟

منابع محلی از طرح حمله شیمیایی تروریست‌های جبهه النصره با کمک کارشناسان فرانسوی، بلژیکی و مغربی در ریف ادلب سوریه خبر دادند

به گزارش دیده بان، منابع محلی اعلام کردند عناصر گروهک تروریستی «جبهه النصره» با کمک کارشناسان فرانسوی، بلژیکی و مغربی درصدد آماده‌سازی اولیه برای حملات شیمیایی در ریف ادلب واقع در شمال غرب سوریه هستند.

به گفته منابع سوری، کارشناسان غربی در یکی از مقر‌های تروریست‌های جبهه النصره در اطراف ادلب، با ایجاد تغییراتی در موشک‌ها آن را قادر ساخته‌اند تا بتوانند کلاهک‌های حامل گاز‌های سمی کلر و سارین را حمل کنند.

این منابع اعلام کردند که پنجشنبه گذشته آمبولانس‌های عناصر تروریستی موسوم به «کلاه سفیدها» ۸ عدد از این موشک‌ها را به مناطق جبل الزاویه و جسرالشغور واقع در جنوب و جنوب غرب ادلب و منطقه سهل الغاب در ریف حماه منتقل کرده‌اند و تروریست‌ها قصد دارند با استفاده از این موشک‌ها دست به حمله شیمیایی بزنند و ارتش سوریه را به استفاده از آن متهم کنند.

این موشک‌ها ابتدا به سمت منطقه جسرالشغور منتقل و به یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی «الحزب الترکستانی» تحویل داده شد. ۲ عدد از این موشک‌ها به سهل الغاب و ۴ عدد دیگر به جبل الزاویه منتقل شد. همه این موشک‌ها به دست عناصر النصره رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان 
انتهای متن/

یکشنبه, 11 مهر 1400 ساعت 12:13

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید