پس از هفت سال
ارتش سوریه جاده حمص-حماه را آزاد کرد

 پس از 7 سال بالاخره دیروز جاده حمص-حماه توسط نیروهای ارتش سوریه آزاد شد.

 به گزارش دیده بان، نیروهای ارتش سوریه روز شنبه موفق شدند جاده «حمص-حماه» را پس از هفت سال بطور کامل از اشغال گروه‌های تروریستی آزاد کنند. این آزادسازی توسط تلویزیون سوریه نیز تائید شده است.

ارتش سوریه سه روز گذشته با تروریست‌های حاضر در منطقه شمال استان حمص و جنوب استان حماه به توافق رسیده بود که بر اساس همین توافق، تروریست‌ها امروز از این منطقه خارج شده‌‌اند.

یک منبع سوری می‌گوید که خروج امروز تروریست‌ها از این جاده مهم بین المللی، به دنبال توافق سه روز پیش ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی صورت گرفته است.

این در حالی است که تروریست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های حاضر در این منطقه که تمایلی به مصالحه با دولت سوریه ندارند، قرار است به استان ادلب و منطقه جرابلس در استان حلب منتقل شوند؛ مناطقی که در شمال سوریه واقع شده است. کسانی هم که خواستار مصالحه هستند، در این منطقه باقی خواهند ماند و ارتش سوریه و نهادهای دولتی این کشور فعالیت خود را از سر خواهند گرفت.

در سالهای 2014 و 2017 نیز تروریستها پس از توافق با ارتش سوریه از منطقه قدیمی حمص و محله «الوعر» خارج شدند و نهادهای دولتی بار دیگر فعالیت خود را در این مناطق از سر گرفتند.

این توافق در ادامه مجموعه توافقهایی است که در ریف دمشق صورت گرفته و هم اکنون نیز در حال اجراست. توافق «یرموک» آخرین نمونه از این توافقهاست که قرار است 500 نفر از تروریستهای حاضر در اردوگاه یرموک به شمال سوریه منتقل شوند و در ازای آن نیز پنج هزار نفر از ساکنان شهرکهای «فوعه و کفریا» این منطقه را ترک کرده و از محاصره تروریستها خارج شوند.

وضعیت در سوریه در حال حاضر به نفع دولت مرکزی دمشق به پیش می‌رود و دولت سوریه موفق شده تا به اشغال مناطق بسیاری از گروه‌های تروریستی پایان دهد.
انتهای متن/

یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397 ساعت 09:22

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید