پرونده جنایات آمریکا علیه ایران(4)

بررسی حمایت های همه جانبه آمریکا از گروهک های تروریستی در ایران

 تولید، تجهیز و حمایت از گروههای تروریستی یکی از روشهای مرسوم ایالات متحده است که نمونه های فراوانی نیز در مورد گروه های تروریستی ضد انقلاب ایران دارد. هرچند که این اقدام آمریکا درواقع نوعی اعتراف به ناتوانی آنها در تقابل با نظام مقتدر ایران است که آنها را مجبور به استفاده از تروریستها کرده است. بررسی ارتباط برخی از گروه های تروریستی با آمریکایی ها از زبان رسانه های غربی میتواند ابعاد دقیق تری را از این مسئله بیان نماید.

 

گروهک تروریستی پژاک

گروهک تروریستی «پژاک» (حزب حیات آزاد کردستان) یک گروه شبه نظامی در کردستان ایران است. فعالیت این گروه بیشتر در مرز بین ایران، عراق و ترکیه و استان های آذربایجان غربی،کردستان، کرمانشاه و ایلام است. گروهک «پژاک» در 4آوریل2003( 16فروردین1382)و تحت هدایت و رهبری حزب «پ. ک. ک،» حزب کارگران کرد ترکیه، در مناطق هدف جهت ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران آغاز به فعالیتهای تروریستی نمود.

سوم دسامبر2010(13 آذر1389 )یادداشتی بوسیله «ویکی لیکس» منتشر شد که طی آن در اگوست2007(مرداد1386) «میر داگان،» رئیس موساد، پنج پایه اساسی سیاستهای اسرائیل در مورد ایران را که امیدوار است بر مبنای آن انقلاب را سرنگون کند، برای «نیکلاس برنز»، نماینده ایالات متحده در ناتو، تشریح کرده است. وی خواسته از کردها و اقلیت های قومی برای سرنگون کردن حکومت ایران استفاده کند. به این صورت که سرویس جاسوسی اسرائیل قصد دارد تجزیه ای ضعیف را در خاک ایران نظیر آنچه در عراق با ایجاد دولت برای کردها روی داده است را پیاده کند. «داگان» اضافه میکند": اقلیت های ایران آماده اند که سربر آورند و تمایل دارند به خشونت روی بیاورند" در 18آوریل2006 (30فروردین1385)«دنیس کاسنیچ»، عضو کنگره آمریکا، در نامه ای از دولت جرج بوش خواستار حمایت از «پژاک»شد.

در همین راستا «دیلی استار» در سپتامبر2006 (شهریور1385 )به نقل از «باییک،» فرمانده ارشد «پ.ک.ک» نوشت":واشنگتن با شورشیان کرد ایران (پژاک)ارتباط برقرار کرده است"

«سیمور هرش»، روزنامه نگار نشریه «نیویورکر،» نیز در» شماره 27این مجله طی مطلبی فاش کرد: "نیروهای آمریکایی در حال حمایت از پژاک به عنوان بخشی از برنامه ناآرام سازی ایران اند... پژاک هم از ایالات متحده و هم از اسرائیل کمک دریافت میکند". سایت خبری امریکایی «نیوزمکس»درآگوست2007(مرداد1386)مصاحبهای با «رحمان حاجی احمدی»، سرکرده پژاک، انجام داد که وی میگوید": از آمریکا برای کمک سیاسی و نظامی جهت سرنگونی حکومت ایران و ساختن یک حکومت جدید درخواست کمک می کنیم..." و این کمک ها همچنان ادامه دارد....

 

گروهک تروریستی ریگی

«گروهک جندالله» یا همان گروهک تروریستی «ریگی» به سرکردگی «عبدالمالک ریگی» از دل گروهک تروریستی قدیمیتری به نام «خلق بلوچ» بیرون آمد. گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی، با انجام اقداماتی از قبیل: ترور، بمب گذاری در اماکن عمومی و مذهبی، بستن راه و کشتار عابرین بیگناه، حمله به پاسگاهها و مقرهای پلیس و ... یکی از شاخص ترین گروههای تروریستی شرق کشور محسوب میشود. 

سیستم امنیتی آمریکا (سیا)از سال2004 ( 1383شمسی) پس از ارتباط گرفتن با اعضای این گروهک تروریستی و تصمیم شورای گروهک مبنی بر ارتباط مستقیم با آمریکا،ملاقات های متعددی را برنامه ریزی میکند. طبق اعترافات عبدالمالک ریگی ملاقاتهایی به این شرح انجام شده است: ملاقات اول: وی به دیدار کارشناسان سفارت آمریکا در پاکستان میرود و بیشتر به موارد کلی و آشنایی طرفین پرداخته میشود. ملاقات دوم: به صورت خاص موضوع مبارزه با جمهوری اسلامی ایران در دستور کار مذاکرات طرفین قرار میگیرد. ملاقات سوم: که پس از انجام چند اقدام تروریستی صورت گرفت، آمریکایی ها بر این موضوع تاکید می کنند که موضوع اصلی ما القاعده و طالبان نیست بلکه ایران برای ما مهم است، ما هرچه تلاش کرده ایم تا ایران را مهار کنیم به نتیجه نرسیده ایم. لذا قصد داریم تا تمام سازمان های مخالف ایران که پتانسیل و قدرت جنگ دارند را مورد حمایت قرار دهیم و این برنامه ما است که از طریق گروههایی که با ایران در تعارض هستند اقدام بکنیم و شما هم یکی از این گروهها هستید. در ادامه به منظور تعیین اهداف و بررسی کمک های مالی و تسلیحاتی دولت آمریکا به گروهک، قرار میشود که سرکرده گروهک با یکی از افراد عالی رتبه امنیتی آمریکا ملاقات نماید. بدین منظور، قراری در پایگاه نظامی آمریکا در قرقیزستان(مناس) برنامه ریزی می شود. لیکن سرکرده گروهک در مسیر تردد به قرقیزستان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران دستگیرمیگردد.

خبرگزاری های غربی از رابطه گروهک ریگی با آمریکا خبر می دهند: خبرگزاری «رویترز» در آوریل2007( فروردین1386) فاش کرد که آمریکا با رایزنی و تشویق گروهی از افراد مسلح پاکستانی (گروهک ریگی)، آنها را ترغیب به انجام یک سری عملیات چریکی در ایران نموده است. شبکه امریکایی ABC در برنامه

«night online» در 3 آوریل 2007 (15فروردین1386)اذعان کرد که مقام های آمریکایی در پاسخ به سؤال ما ارتباط با گروه ریگی را رد نکردند.

سایت اینترنتیABC NEWS در 22 می 2007(2خرداد 1386) تصریح میکند: "سیا اجازه محرمانه رئیس جمهور آمریکا (بوش) را برای بی ثباتی دولت ایران تحت پوشش «عملیات سیاه» دریافت کرده است." سایت فوق در 23می2008(3خرداد 1387)در مطلبی اینگونه بیان میکند: "اگر چه «سیا» هرگونه رابطه مستقیم با «جندالله» را انکار می کند ،اما مقامات رسمی ایالات متحده آمریکا در گفتگو با بخش خبری «ای بی سی» بیان داشتند که مامورین اطلاعات آمریکا به طور
متناوب با رهبران این گروه ملاقات دارند و آنها را راهنمایی می کنند..." بخش فارسی رادیو صدای آمریکا در آوریل2007 (فروردین 1386)با «عبدالمالک ریگی» گفت وگویی ترتیب داد و از او با عنوان رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران نام برد.
«سیمور هرش» روزنامه نگار آمریکایی در سال 2008(1387شمسی) فاش کرد که دولت آمریکا حامی و پشتیبان گروهک ریگی است. این حمایتها تاکنون نیز ادامه داشته و شکی باقی نمیگذارد که آمریکا بوجود آورنده و حامی گروهک تروریستی «جندالله» به سرکردگی عبدالمالک ریگی است. همانطور که بعد از آن نیز باقیماندههای این گروه تروریستی و انشعابات بوجود آمده در آن نیز همچنان در چتر حمایتی آمریکا فعالیتهای خود را علیه امنیت ملت ایران ادامه دادند.

 

گروهک تروریستی تندر

گروهک تروریستی «تندر» بازوی ترور «انجمن پادشاهی ایران» است. وظیفه ای را که آمریکاییها به گروهک تروریستی ریگی سپرده بودند اما آنها نتوانستند انجام دهند، برعهده این گروهک گذاشته شد. این وظیفه کشاندن اقدامات تروریستی از مناطق مرزی به عمق کشور، بویژه شهرهای پرجمعیت بود. با این حال ،این گروهک کم توان تر از آن بود که مدت زیادی به فعالیت خود ادامه دهد. «فرود فولادوند» یا همان «فتح الله منوچهری» ، سرکرده این گروهک، که قبل از انقلاب اسلامی مبادرت به ساخت چند فیلم غیر اخلاقی نموده است، در سال 1383( 1994میلادی) با راه اندازی «انجمن پادشاهی ایران» و زیر شاخه تروریستی آن، قول داد که تا ابتدای سال 1384( 1995میلادی،) نظام ایران تغییر میکند اما این مدت را یکسال تمدید نمود و در نهایت در سال85 ( 1996میلادی) ناپدید شد. وی مدام مسئولان ایران را به ترور تهدید کرده و از مخاطبان خود میخواست دست به اقدامات تروریستی بزنند. دختر فولادوند گفته است که پدرش در اسرائیل بسر میبرد. فولادوند که سوابق زیادی در اغفال زنان و دختران دارد،در سال 1384( 1995میلادی) بوسیله واحد ضد ترور «اسکاتلندیارد» دستگیر شد اما 48ساعت بعد با وساطت سازمان موساد رها شد.

بعد از آن هدایت گروهک تروریستی «انجمن پادشاهی ایران» را فردی بنام «جمشید شارمهد» با همکاری «دردانه منوچهری» که در لندن اقامت دارند و آزادانه به آمریکا سفر میکنند و نیز «ایمانوئل عافار» و «رزیتا منطقی» که آنها نیز آزادانه در آمریکا زندگی میکنند و به جمعآوری منابع مالی مشغولند؛ بر عهده گرفتند.

اقدامات تروریستی گروهگ تندر شامل:

-1اقدام به بمبگذاری در حسینیه رهپویان وصال شیراز در 24فروردین1387( 12آوریل2008 )که طی آن 14نفر از مردم شیراز را به جرم شرکت در یک مراسم مذهبی به شهادت رساندند و 124نفر نیز در این بمب گذاری مجروح شدند.

2-اقدام به کارگذاری بمب در مراکز حساس تهران در 25اردیبهشت1387( 14می2008)که با لو رفتن و دستگیری عوامل آن در در هتل جهان ناکام ماند.

 

3-اقدام به بمب گذاری در شبستان مرقد امام خمینی (ره) در 30خرداد 1388( 19ژوئن 2009)که با شناسایی عامل آن، انفجار بمب به صورت انتحاری منجر به زخمی شدن 8زائر گردید.

4-انفجار در مقابل منزل امام جمعه نهاوند در 24دیماه1388 (13ژانویه2009 )

5-پیگیری عملیات تروریستی شیمیایی و میکروبی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

6-پیگیری عملیات تروریستی در کنسولگری روسیه در رشت

7-پیگیری انفجار مخازن و خطوط انتقال نفت در بندر گناوه

8-پیگیری بمب گذاری در حرم حضرت معصومه(س) و مجلس شورای اسلامی هم از دیگر اهداف نافرجام این گروهک تروریستی بود.


«محمدرضا علی زمانی» یکی از اعضای انجمن پادشاهی که در سال1388( 2009میلادی) محاکمه گردید، پیرامون ارتباط با عوامل سازمان سیا در اعترافات خود در دادگاه بیان می کند: "ما وارد کشور عراق شدیم و در نخستین ارتباطمان در شهر اربیل که محل استقرار نیروهای آمریکایی و سرویس اطلاعاتی آمریکا بود، برقرار شد. "وی که در بمب گذاری حسینیه رهپویان شیراز نقش دارد، در قسمت دیگری از اعتراف می گوید: "جمشید شارمهد به او گفته که در جریان دیدارشان
با امریکاییها قرار دارد". علی زمانی به تحویل دادن عکسها و تصاویری از ایران به آمریکاییها اعتراف کرده و میگوید:" آمریکاییها ما را تشویق میکردند که اخبار بیشتری جمع آوری کنیم. آنها قصد انجام اقداماتی در ایران داشتند و به همین دلیل آموزشهایی به اعضای انجمن پادشاهی دادند"... اگر اعترافات علی زمانی
را هم کنار بگذاریم، بمبگذاریهای متعدد که مورد حمایت آمریکاییها قرار گرفته و زندگی آزادانه عاملین اصلی این جنایات در آمریکا، نشانه آشکار حمایت دولت ایالات متحده آمریکا از تروریسم در ایران است.

 

گروهک تروریستی کومله

سفر27شهریور1390(17سپتامبر 2011)سرکنسول آمریکا درعراق، «آلکسلاساریکا،» به اردوگاههای گروهک کومله شاخه مهتدی درسلیمانیه وحزب منحله دمکرات کردستان ایران دراربیل، نشان می دهدکه فعالیت این گروهک ها وهمکاری آنها با آمریکا همچنان ادامه داشته و همچنین از عمق بیشتری برخوردار شده است.
دیدار «عبدالله مهتدی»، سرشاخه یکی از گروهک های تروریستی کومله با مقامات رسمی آمریکایی موضوع جدیدی نیست. «مهتدی» بارها و بارها با کمک «علیرضا نوری زاده،» افسر سیا، که از یاران نزدیک وی بشمار میرود، با مسئولین سیا در واشنگتن، دیدارهای محرمانه ای داشته است. «مهتدی،» این عامل خودفروخته و مزدور، در دیدار با عامل سیا، بیان داشت: "ما خوشحالیم که منطقه با وجود آمریکا به آرامش نسبی رسیده است، دیگر خبری از قتل و کشتار و بمب گذاری نیست! آمریکا تنها کشور آزادی است که حقوق بشر در آن کاملا رعایت می شود،! ما از شما ممنونیم که به مردم عراق کمک کردید"... مهتدی در جای دیگر می گوید: "سلام مخصوص مرا به خدمت پرزیدنت باراک اوباما برسانید و از طرف من، به ایشان بگویید، همانطوری که کمک کردند کشورهای عراق و افغانستان آزاد شوند،! به مردم ایران و کردستان ایران، هم کمک کنید، تا رژیم جمهوری اسلامی را سرنگون کنند. ما بدون کمک و یاری نظامی آمریکا نمیتوانیم کاری از پیش ببریم!" «آلکسلاساریکا» در ادامه این دیدار، چندین میلیون دلار به شبکه تلویزیونی «روژهه لات»، تلویزیون این گروهک، برای تبلیغ سیاستهای آمریکا و ساخت برنامه های ضد ایرانی، هدیه میدهد! این هدیه در راستای پیشنهاد سیا به کنگره در سال 2010( 1389شمسی) برای تصویب بودجه برای حمایت از گروهای مخالف جمهوری اسلامی ایران اهدا شد. مهره جاسوسی سیا، دعوت از مردم کردستان ایران برای ایجاد اغتشاش در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، اعزام تیم های تروریستی به کردستان ایران، ترور، همراهی با جنبش مردم سبز و... را از خواسته های سازمان سیا در قبال پرداخت این پول به مهتدی دانست.

 

گروهکهای تروریستی خلق عرب

بعد از حمله ارتش بعث به ایران، گروهکهای تروریستی «خلق عرب» به عوامل ستون پنجم عراق درمناطق مختلف خوزستان تبدیل شدند و با وطن فروشی خائنانه درکشتارمردم مقاومت کننده در برابر تجاوز ارتش بعث، نقش بسیار تاثیر گذاری را برای ارتش عراق بازی کردند؛ به حدی که این گروه تجزیه طلب ،وابسته به آمریکا و انگلیس بشدت مورد نفرت وکینه مردم خوزستان وعرب های ایرانی واقع شده است. در این راستا «سولیوان،» سفیرآمریکا در ایران، در سالهای قبل از انقلاب، دربخشی ازاظهاراتش درسال1979 (1358شمسی) بیان داشت: "هرگروه میانه رو و متمایل به غرب که به مبارزه علیه ملاها برخیزد، درمورد او به عنوان یک گروه مترقی باعلاقه تمام تبلیغ خواهیم کرد..."
بعدازحمله ناتو به عراق و حضور ارتش انگلیس و آمریکا در بصره ،نقش این گروه در جنوب ایران پررنگ تر شد و سازماندهی آنها توسط آمریکا کاملا مشهود گردید.
انفجارهای سال 1384( 2005میلادی) اهواز از نمونه های بارز این سازماندهی هاست. تجزیه طلبان وهابی این گروهک که به «الحوازی» معروف هستند، مقر اصلی شان در انگلستان و آمریکاست. در تشکیلات رهبری این گروهکها، انجمن دوستی ایران و انگلیس و آمریکا وجود دارد که با سناریوی انگلستان درصدد هستند بخشهایی ازخوزستان را تجزیه کنند و درهمین رابطه، تحرکاتی رادرجنوب ایران آغاز ودرگیری های مسلحانه ای را ایجادکرده اند.

این تجزیه طلبان عرب با تمسک به قوم گرایی عربی که امروزه توسط انگلستان و آمریکا برای ایجاد تفرقه در کشورهای مخالف استکبار رواج داده شده است، اعتقاد دارند که از سال 1925( 1304شمسی)، فارس ها منطقه الاحواز را اشغال کرده و اکنون فارسها بایستی از این مناطق خارج شوند. به دنبال گسترش قیامهای مردمی درکشورهای عربی خاورمیانه و شمال آفریقا علیه حاکمان وابسته به غرب، گروهکهای خلق عرب خارج ازکشور،

از اوایل اسفند89( فوریه 2011)تاکنون باانتشار بیانیه وحضورسرکردگان خود درشبکه های ماهواره ای «العربیه» و«البالیه» وهمچنین ارسال پیام و دعوت مردم بهراهپیمایی و تجمع درتلاش هستند با ایجاد نا آرامی در مناطق مختلف خوزستان در پیشبرد اهداف تجزیه طلبانه خود اقدام نمایند. گروه های تروریستی نام برده شده فقط بخشی از پروژه های سیا، سازمان اطلاعاتی آمریکا برای استفاده از تروریستها علیه جمهوری اسلامی ایران هستند. در واقع ایالات متحده آمریکا هر شخص یا گروهی را که توان خرابکاری و ترور علیه امنیت ایران را داشته باشد، مورد حمایت خود قرار می دهد.

 

سازمان منافقین

بررسی اسناد وزارت دادگستری آمریکا از سوی وبسایت « tytnetwork»نشان میدهد که مشاور امنیت ملی و وکیل شخصی دونالد ترامپ، از زمان آغاز ریاست جمهوری او تاکنون 5بار با گروهک تروریستی منافقین دیدار کرده اند. این اسناد از سوی گروهک تروریستی منافقین تحت قانون «ثبت عوامل خارجی» در فاصله 20جولای 2017تا 27 ژوئن سال 2018به وزارت دادگستری آمریکا تحویل داده شده اند.

اسناد بررسی شده وزارت دادگستری آمریکا نشان میدهند که «رودی جولیانی» از زمان تحلیف دونالد ترامپ تاکنون 3بار با اعضای گروهک تروریستی منافقین دیدار کرده است. 2مورد از این دیدارها در تاریخ های 10فوریه و 10می سال گذشته انجام شده که درباره آنها توضیح مبهمی با این
مضمون ارائه شده است: «برای گفتگو درباره وضعیت ایران و خاورمیانه.»
سومین دیدار جولیانی با گروهک تروریستی منافقین در تاریخ 27فوریه سال جاری صورت گرفته و در توضیح آن آمده است که «بررسی ناآرامیها در ایران».
بر اساس این اسناد، جان بولتون نیز از زمان روی کار آمدن ترامپ تاکنون 2بار با اعضای گروهک تروریستی منافقین دیدار کرده که اولین مورد آن در تاریخ 13آوریل 2017انجام شده و در توضیح این دیدار چنین ادعا شده است: «درباره برنامه تسلیحات هسته ای ایران».
دومین دیدار بولتون با اعضای گروهک تروریستی منافقین در تاریخ 2آگوست 2017صورت گرفته و درباره آن توضیح مبهمی با این مضمون آمده است: «دیدار با بولتون».

 

داعش

رادیو روسیه در گزارشی در خصوص امور جاری در خاورمیانه آورده است: "ابوبکر البغدادی" سرکرده دولت اسلامی در عراق و شام ملقب به" داعش" توسط نیروهای آمریکایی در سال 2004دستگیر شد و در زندان ارودگاه :بوکا" تحت بازداشت قرار گرفت، اما در سال 2009در دولت "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا آزاد شد. معاون مدیر مرکز مطالعات راهبردی دمشق گفت: صد در صد اطمینان دارم که در دوران زندانی بودن ابوبکر بغدادی نزد آمریکاییها در عراق، سازمان جاسوسی امریکا (سی آی ای) با وی ارتباط برقرار کرده و او را برای کارکردن در سی آی ای مأمور کرده است. "طالب ابراهیم" گفت: ابوبکر بغدادی در زندان "بوکا" در عراق
زندانی آمریکاییها بود و هنگام آزادی به آنها گفت که به زودی در آمریکا همدیگر را ملاقات می کنند.
وی در مصاحبه با این رادیو تأکید کرد: منابع آگاه در آمریکا گفته اند، آنچه که در عراق و سوریه روی می دهد، از سوی سی آی ای طراحی شده و سازمان جاسوسی آمریکا شیوه قدیمی جنگ خود ضد اتحاد جماهیر شوروی در افغانستان را دوباره
در منطقه از سرگرفته است.حتی گمانه زنی هایی وجود دارد که او اصالتا یهودی و   صهیونیست است و او را با نام شیمون الیوت معرفی می کنند.
در کتاب خاطرات وزیر امور خارجه اسبق آمریکا، هیلاری کلینتون می توان سند حمایت آمریکا از داعش را یافت. او در کتاب خاطراتش اذعان دارد که «ما داعش را برای تقسیم خاورمیانه ایجاد کردیم». همچنین در جای دیگر از کتاب می گوید: «قرار بود ما در روز پنجم ژوئیه سال2013 ( چهاردهم
تیر ماه 1392)در نشستی با دوستان اروپایی خود «دولت اسلامی» را به رسمیت بشناسیم. من به 112کشور سفر کردم تا نقش آمریکا و توافق با بعضی از دوستان را درباره به رسمیت شناختن دولت اسلامی بلافاصله پس از تشکیل آن توضیح دهم اما به یک باره همه چیز در برابر چشمان ما فرو ریخت.
انتهای متن/

یکشنبه, 24 آذر 1398 ساعت 16:24

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید