خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

پارتی: زندگی سیاسی و نظامی جمیل بائیک با فرار و شکست همراه بوده

عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان عراق (پارتی) خطاب به جمیل بائیک رئیس شورای اجرای پ.ک.ک گفت: در تمام طول حیات سیاسی و نظامی ات همواره در حال فرار بوده ای و یا اینکه با شکست مواجه شده ای.

به گزارش دیده بان به نقل از کورد پاریز، محمود محمد عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان عراق (پارتی) و سخنگوی رسمی این حزب در یاداشتی به اظهارات اخیر جمیل بائیک که پارتی را عامل سقوط شنگال به دست داعش خوانده بود پاسخ داد و نوشت: طبق اظهارات خودتان، شما نیز حق ندارید درباره دیاربکر ، جزیره ، وان و یوکسک اوا و ... حرف بزنید چراکه شما هم در این مناطق شکست خورده اید.

 

آنچه در شنگال اتفاق افتاد پیش بینی نشده بود اما اتفاق افتاد. در بسیاری از جنگ های بزرگ دولت هایی هم بوده اند که پیروز نشده اند اما تسلیم دشمن نشده اند و بعدها انتقام گرفته اند. اگر ( جمیل بایک و رضا آلتون و مراد کارایلان) مقداری خود را به زحمت بیندازند و تاریخ چند کشور و چند جنگ را در اروپا و آسیا مطالعه کنند؛ موارد بسیاری از این دست مشاهده خواهند کرد. بله صحیح است آنچه در شنگال رخ داد فاجعه بود اما عهد بسته شد و شنگال بازپس گرفته شد. حتی تمامی مناطق دیگر عراق که ارتش این کشور آنها را رها کرده بود توسط پیشمرگه از دست داعش نجات یافتند.

 

محمود محمد در ادامه مقاله خود که در بسیاری از نشریات اقلیم کردستان منتشر شده، تاکید کرد: شایسته نیست جمیل تمام پیروزی ها و موفقیت های نیروهای پیشمرگه از خانقین و جلولا گرفته تا کرکوک و مخمور و دشت نینوا را نادیده بگیرد و تنها از شکست ها بگوید ، هرچند خودش و گروهش چشم دیدن پیروزی و پیشرفت های سایر احزاب را در کردستان ندارند و از این پس هم از آنها انتظار نمی رود که از گذشته و حالشان بهتر باشند.

 

محمود محمد در ادامه یاداشت خود خطاب به جمیل بائیک می گوید: به چه حقی در سرنوشت کردستان ترکیه مداخله می کنی که صدها کیلومتر از آن دور هستی و فرار کرده ای و در مناطقی خود را مخفی کرده ای که نیروهای پیشمرگه و مردم انقلابی اقلیم کردستان در راستای آزادسازی آن ده ها سال جنگیده اند و قربانی داده اند در حالیکه شما سهمی در آن نداشته اید. ما مردم اقلیم کردستان دنبال اهداف بزرگ هستیم و شما هم دنبال چیزهای کوچک. ما به دنبال استقلال کردستان و شما هم مشغول تاسیس کانتون و تجزیه ی مناطق روستایی از مناطق شهری کردستان هستید.
انتهای متن/

سه شنبه, 15 فروردين 1396 ساعت 08:54

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید