خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

وقوع انفجار در خط لوله گاز ایران ترکیه

وزارت انرژی و منابع طبیعی ترکیه از وقوع انفجار در خط لوله انتقال گاز ایران-ترکیه در استان آغری در شرق این کشور خبر داد.

به گزارش دیده بان، خبرگزاری آناتولی نوشت، تانر ییلدیز، وزیر انرژی ترکیه عصر دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد این انفجار که به نظر اقدامی خرابکارانه می‌آید، در منطقه دوغو بایزید در حدود 15 کیلومتری مرز ایران روی داد.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است اما برخی منابع محلی، حزب کارگران کردستان ترکیه (پ .ک.ک) را عامل این حمله می‌خوانند. ترکیه این حزب را تروریست می‌داند و فعالیت آن را غیر قانونی اعلام کرده است.

ییلدیز افزود: «این انفجار موجب وقوع آتش سوزی شد اما در زمان کوتاهی موفق به مهار آن شدیم. پس از تعمیر این خط لوله، انتقال گاز از سر گرفته خواهد شد.»

وی همچنین خاطر نشان کرد تا زمان مرمت این خط لوله تدابیر لازم برای تامین گاز طبیعی مورد نیاز منطقه اتخاذ خواهد شد.

ایران پس از روسیه دومین تامین کننده گاز طبیعی ترکیه تلقی می شود.

روز دوشنبه همچنین یک فرمانده پلیس محلی ترکیه در یک منطقه عمدتا کردنشین در استان موش واقع درشرق ترکیه به ضرب گلوله کشته شد.

یک منبع بیمارستانی ترکیه گفت: «این فرمانده حدود ساعت 21 به وقت محلی هدف حمله مسلحانه قرار گرفت.»

به گفته این منبع، این فرمانده پلیس ترکیه برای مداوا به بیمارستان منتقل شد اما به دلیل شدت جراحات فوت کرد. بنابر این گزارش برخی از اعضای خانواده وی نیز در این حمله مجروح شدند.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت قتل این فرمانده پلیس را برعهده نگرفته است اما آنکارا معمولا پ .ک. ک را مسئول چنین حملاتی می‌خواند.

ترکیه هفته گذشته در پی حمله داعش در شهر سوروچ در جنوب غرب این کشورعملیاتی نظامی را علیه مواضع پ.ک.ک در شمال عراق آغاز کرد . در حمله داعش در شهر سورچ در 29 تیر دستکم 32 نفر کشته شد. آنکارا مدعی است، مواضع داعش را در سوریه نیز هدف قرار داده است. ترکیه از حامیان سرسخت گروه تروریستی داعش شناخته می شود.
انتهای متن/

سه شنبه, 06 مرداد 1394 ساعت 10:20

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید