وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:
همکاری با روسیه تا نابودی کامل تروریست ها ادامه می یابد

وزیر دفاع با تاکید بر عزم ایران برای مبارزه با تروریسم و همکاری با کشورهای منطقه بویژه روسیه، اعلام کرد: همکاری ها  تا نابودی کامل تروریست ها ادامه خواهد یافت.

 به گزارش دیده بان، سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران در مسکو با اشاره به دیدار با همتای روس خود خاطرنشان کرد، ملاقات خوبی با سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه داشتیم، در این ملاقات پیرامون رویدادهای دوجانبه و همکاری های منطقه ای و بین المللی صحبت شد.
وی ادامه داد: مهم ترین موضوع که در کنفرانس امنیتی مسکو نیز درباره آن گفت وگو خواهد شد، مبارزه با تروریسم است که در دیدار با سرگئی شایگو مطرح و مورد بحث قرار گرفت.
وزیر دفاع ادامه داد: همانطور که به ملت سوریه و ملت های منطقه قول داده شده است تا نابودی کامل تروریست ها و رها شدن ملت های منطقه از شر تروریسم، این همکاری ها ادامه خواهد یافت.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه در حوزه های روابط دوجانبه، هر دو کشور ایران و روسیه ظرفیت های زیادی دارند، گفت: در عرصه همکاری های آموزشی، رزمایشی و فنی-نظامی فرصت خوبی پس از عقد توافق برجام بوجود آمده است.
وی گفت: انشاالله موانع جزئی برطرف خواهد شد و همکاری ها شتاب بیشتری خواهد گرفت.
به گزارش ایرنا، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران امروز در دیدار با همتای روسی، گفت: همکاری های نظامی ایران و روسیه در چارچوب موافقت نامه همکاری های نظامی دو کشور رشد خوبی داشته است.
سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه نیز با یادآوری اینکه موضوع های مختلفی برای توسعه همکاری ها دو کشور داریم تصریح کرد: موضوع اصلی آن است که برای تقویت امنیت در منطقه بویژه بازگرداندن آوارگان و حیات در سوریه چه اقداماتی انجام دهیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای شرکت در کنفرانس امنیت بین المللی به مسکو سفر کرده است.
این کنفرانس با محوریت مبارزه با تروریسم و منطقه ای امروز (چهارشنبه) در مسکو برگزار می شود.
وزیران دفاع حدود 30 کشور جهان و نیز مقام های عالیرتبه کشورهای مختلف در این کنفرانس شرکت خواهند کرد.
انتهای متن/

چهارشنبه, 15 فروردين 1397 ساعت 12:57

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید