وزارت خارجه روسیه
آخرین خبرها از سرکرده داعش

وزارت خارجه روسیه طی اخباری پیرامون سرنوشت ابوبکر بغدادی موارد جدیدی را اعلام کرد.

 به گزارش دیده بان، «اولگ سیرومولوتوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که «احتمال کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش وجود دارد.»

سیرومولوتوف افزود: در عین حال، تا زمانیکه اطلاعات دقیقی در این خصوص به دست نیاید، ما نمی‌توانیم بگوییم که ابوبکر البغدادی دیگر زنده نیست.»

این در حالی است که یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش که در دام نیروهای امنیتی عراق افتاده است، چند روز پیش اعتراف کرده بود که ابوبکر البغدادی، سرکرده این گروه تروریستی در قید حیات است.

سخنگوی دادگاه عالی عراق روز چهارشنبه گذشته نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که دادگاه مرکزی تحقیقات اعترافات فردی را که متهم به ارتباط با داعش است، جمع آوری کرده و این فرد طی بازجویی از او، اعتراف کرده است که به طور مداوم دیدارهایی با ابوبکر بغدادی داشته است.

«عبدالستار بیرق‌دار» در این ارتباط گفت: «فرد متهم تأکید کرده است که آخرین دیداری که با بغدادی داشته، ماه ژوئیه سال گذشته بوده است».

از زمان سقوط داعش در عراق در پائیز 1396 تا کنون اخبار متفاوت و متناقضی از سرنوشت ابوبکر بغدادی، سرکرده این گروه تروریستی منتشر شده است که تا کنون هیچکدام بصورت مستند تائید نشده است. پیش از این در چند نوبت دیگر از جمله در زمستان سال گذشته منابع آمریکایی از کشته شدن ابوبکر بغدادی در مناطق مرزی عراق و سوریه خبر داده‌ بودند که این خبر هیچگاه تائید نشد.
انتهای متن/

یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397 ساعت 09:36

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید