واکنش ترکیه به پیشروی ارتش سوریه

ارتش ترکیه تجهیزات جدید به شمال غرب سوریه ارسال کرد.

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری فارس مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به مخالفان- گزارش کرد که ترکیه، شنبه‌شب (دیشب) تجهیزات جدید به داخل سوریه ارسال کرده است.

طبق گزارش دیدبان، «ارتش ترکیه، شنبه‌شب، یک کاروان نظامی جدید، به نقاط نظارتی منطقه "کاهش تنش" در شمال استان حماة ارسال کرده و این کار در واکنش به پیشروی نیروهای نظام سوریه در آنجاست».

به گفته دیدبان، «این کاروان متشکل از حدود بیست خودرو نظامی از جمله چند خودرو زرهی و شماری سرباز و تجهیزات نظامی بود».

گفته می‌شود این کاروان نظامی به روستای «شیر مغار» در منطقه «جبل شحشبو» در شمال استان حماه رسیده است.

این تحرکات ترکیه با نزدیک شدن نیروهای ارتش سوریه به نقطه نظارتی مرتبط با ترکیه در روستای الصرمان در شرق استان ادلب هم‌زمان شده است.

طبق توافق «کاهش تنش» که روسیه، ایران و ترکیه ضامن‌های اجرای آن هستند، حق دارند در نقاط مشخصی پست‌های دیدبانی و نظارتی برای نظارت بر اجرای توافق، احداث کنند.

بخشی از استان حماة و ادلب، جزئی از این توافق است. دمشق طی ماه‌های گذشته بارها اعلام کرده است که ترکیه به مفاد توافق در وادار کردن گروه‌های مسلح به عقب‌نشینی از مواضع تعیین‌شده، عمل نکرده است.

در همین ارتباط، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شنبه گزارش کرد که ارتش سوریه موفق شده در واکنش به حملات روز جمعه تروریست‌ها، سه روستای دیگر در جنوب شرقی استان ادلب را پاکسازی کند.
انتهای متن/

یکشنبه, 01 دی 1398 ساعت 10:52

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید