همکاری«قسد»با ارتش تروریست آمریکا

نیروهای دموکراتیک سوریه(قسد) 350 نفر از اعضای خانواده های داعشی را از زندان آزاد کردند

به گزارش دیده بان، یک گروه دیگر از خانواده‌های عناصر گروه تروریستی داعش که در اردوگاه «الهول» واقع در شمال شرق سوریه حضور دارند، آزاد شدند. این هفتمین گروه از خانواده‌های عناصر داعش است که این اردوگاه را ترک می‌کنند.شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» که وابسته به نظامیان تروریست آمریکا هستند، ۱۰۵ خانواده از عناصر داعش را که بالغ بر ۳۵۰ نفر بودند، آزاد کردند. این خانواده‌ها از ساکنان «رقه» و «الطبقه» بودند.

«شیخموس احمد» رئیس نهاد موسوم به «دفتر امور آوارگان و پناهندگان» مدعی است که بسیاری از خانواده‌های حاضر در این اردوگاه، شناسنامه‌های خود را گم کرده‌اند و نهاد موسوم به «خودمختاری» کُرد در تلاش است که بتواند از شوراهای محلی محل اقامت این افراد، مدارک شناسایی آنان را پیدا کند.

«اسماعیل نجار» رئیس مشترک اداره اردوگاه الهول هم گفت: در حال ثبت‌نام خانواده‌هایی از ساکنان شهر رقه و ریف آن هستند که خواستار خروج از این اردوگاه هستند.

بر اساس گزارش سازمان ملل اردوگاه الهول ۷۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۹ هزار نفر آنها کودک هستند. این اردوگاه بزرگ‌ترین اردوگاه زنان، کودکان و عناصر داعش در سوریه و عراق است.

الحسکه تحت تسلط شبه‌نظامیان کُرد وابسته به آمریکا قرار دارد. واشنگتن هم برای بهره‌برداری سیاسی و حصول منافع خود، از آنان حمایت می‌کند.

نظامیان تروریست آمریکایی اخیرا بیش از ۶۰۰ زن و کودک عضو خانواده‌های داعش را از الهول به عراق انتقال دادند.

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه (نزدیک به معارضان) هم هفتم آذر ماه جاری از آزادسازی حدود ۱۱۰ خانواده داعشی خبر داد.

ناظران می‌گویند که روانشناسان آمریکایی در این اردوگاه، با تأکید بر اصول وهابیت، در حال تربیت نسل جدیدی از تروریستهای تکفیری هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

دوشنبه, 24 آذر 1399 ساعت 09:54

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید