هلاکت بقایای ریگی

گروهک های تروریستی-تکفیری بزرگترین دشمن مردم بلوچ به حساب می آیند

به گزارش دیده بان، سابقه فعالیت گروهک های تکفیری-وهابی در جنوب شرق کشور و مخصوصا در منطقه بلوچستان به دهه ها پیش بازمی گردد و ریشه تشکیل آن ها را می توان در جنبش های تجزیه طلبانه قومیت بلوچ درکشورهای افغانستان و پاکستان که خواستار جدایی طلبی و خودمختاری مناطق بلوچ نشین بودند جستجو کرد.

جریانات جدایی طلب بلوچ تا جایی پیش رفتند که به مبارزه مسلحانه و اقدامات خشونت بار علیه دولت های مرکزی افغانستان و پاکستان نیز رسیدند که این کشمکش و درگیری تا امروز نیز ادامه پیدا کرده است.

این جریانات با ایجاد یک ایدئولوژی تجزیه طلبانه و اعتقاد به مظلوم واقع شدن قوم بلوچ هر روز به دامنه اقدامات و فعالیت های خود می افزودند و در این چهارچوب با تحریک اقوام بلوچ در کشورهای دیگر از جمله ایران رشد پیدا کردند. این گروهک ها با تحریک قومیت بلوچ در ایران در صدد بودند تا بتوانند آنان را نیز به حرکت خود پیوند دهند و در ادامه بتوانند با تشکیل گروهک هایی مسلح با انجام اقدامات تروریستی در جهت جدایی منطقه بلوچستان قدم بردارند.

یکی از گروهک هایی که با همین اندیشه و حمایت این جریانات شکل گرفت گروهک تروریستی جندالله(جند الشیطان) بود که به سرکردگی عبدالمالک ریگی که در سال 1380 (2000 میلادی) با هدف خودمختاری و جدایی منطقه بلوچستان تشکیل شد. در طول حیات خونبار این گروهک صدها نفر از مردم بی گناه قوم بلوج و اهل تسنن و پرسنل مظلوم نظامی و انتظامی توسط این گروهک به خاک و خون کشیده شدند.

هسته اصلی این گروهک پس از سال ها خونریزی و جنایت در سال 1390 بعد از دستگیری عبدالمالک ریگی فرو پاشید؛ تا شر یکی از خطرناک ترین و جنایتکارترین گروهک های تروریستی از سر مردم مظلوم منطقه و به خصوص اهل سنت بلوچ کم شود. اما پس از ریشه کن شدن گروهک جندشیطان اعضای آن که طبق گزارشات تعدادشان به بیش از 2000 نفر می رسید با جدایی از آن، دچار انشعابات مختلفی شدند. یکی از اصلی ترین آنها که بیشتر اعضا به آن پیوستند گروهک جیش العدل (جیش الظلم) بود که خود را ادامه دهنده راه جند الشیطان ودنبال کننده همان اهداف اعلام کرد . این گروهک در سال 1392 به سرکردگی صلاح الدین فاروقی اعلام موجودیت و شروع به انجام عملیات های تروریستی و تخریبی بر علیه امنیت کشورمان کرد که مهم ترین آنها عبارتند از:

- حمله به مرزبانی سراوان و شهادت 14 تن از مرزبانان در آبان ماه 92

- ربودن 5 تن از مرزبانان در بهمن ماه 92

- حمله انتحاری به اتوبوس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شهادت تعدادی از پاسداران عزیز در بهمن ماه 1397

هفته گذشته خبری از این گروهک منتشر شد با عنوان هلاکت یکی از اعضای ارشد گروهک تروریستی جیش الظلم به نام ملا عمر شاهوزهی ملقب به ملاعمر بلوچی که در منطقه تربت پاکستان به دست عناصر امنیتی پاکستان کشته شده است که ساعتی بعد مورد تایید منابع امنیتی پاکستان نیز قرار گرفت . ملا عمر بلوچی طراح اصلی عملیات های تروریستی گروهک بوده و در حال برنامه ریزی برای انجام اقدامات تروریستی در کشورمان تلاش می نمود.

هلاکت ملاعمر بلوچی ضربه سنگینی به پیکره گروهک تروریستی جیش الظلم بود و نشانگر این است که تروریست های سلفی-وهابی در منطقه جنوب شرقی کشور باید به خوبی بدانند که با انجام شرارت ها و اقدامات تروریستی به اهداف شوم خویش نخواهند رسید و بلوچ های غیور کشور هیچگاه فریب این تروریست های سلفی که خود را به دروغ مدافع حقوق مردم بلوچ و اهل سنت نشان می دهد نخواهد خورد.

به یقین می توان گفت که گروهک های تروریستی-تکفیری در منطقه بلوچستان همانند سایر گروهک های تروریستی مانند پ.ک.ک که خود را حامی و مدافع مردم کرد معرفی میکند،تنها شعار دفاع از مردم بلوچستان را می دهند و در عمل بزرگترین دشمن مردم بلوچ به حساب می آیند.

تصاویر ملاعمر بلوچی از اعضای کشته شده گروهک تروریستی جیش العدل

 

 

 

ملاعمر-بلوچی

 

 

 

 

ملاعمر-بلوچی2

 

 

 

 

ملاعمر-بلوچی-3

 

 

 

 

 

 
انتهای متن/

شنبه, 15 آذر 1399 ساعت 15:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید