خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

هدف از جدایی کردستان
راه‌اندازی جنگ‌های قومی و قبیله‌ای

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از جدایی کردستان عراق راه‌اندازی جنگ‌های قومی و قبیله‌ای در منطقه است.

به گزارش دیده بان، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، با اشاره به مسئله جدایی کردستان عراق اظهار داشت: رئیس فعلی اقلیم کردستان عراق باید از این مسیر نادرست دست بکشد و اجازه دهد مردم مانند گذشته در کنار هم زندگی کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان از سالیان دور همواره خواب‌های رنگارنگی برای ایجاد آشفتگی در منطقه دیده‌اند، گفت: ایجاد گروه تکفیری تروریستی داعش یکی از این خواب‌ها بود که دروغ دشمنان به ویژه آمریکا در راستای مبارزه با تروریسم در این حوزه به خوبی نمایان شد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: 40 کشور با یکدیگر ائتلاف کردند تا با این گروه تکفیری مبارزه کنند، اما در ادامه این روند مشخص شد که آمریکا از این گروه حمایت‌های آموزشی، پشتیبانی، مالی و... کرده است.

سلیمی تصریح کرد: امروز قصه داعش رو به اتمام است، به همین دلیل دشمنان برای خودمشغول‌سازی کشورهای منطقه طرح جدایی کردستان عراق را مطرح کرده‌اند.

وی تاکید کرد: ایجاد و مطرح کردن این طرح به دلیل ایجاد منطقه‌ای امن برای فعالیت صهیونیست‌ها است، دشمنان می‌خواهند با استفاده از آن کشورهای منطقه را از رژیم صهیونیستی، دشمن اصلی خود غافل کنند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از سران کشورها امروزه مسیری را انتخاب کرده‌اند که در آن عملا با صهیونیست رفت و آمد می‌کنند، افزود: یکی دیگر از نقشه‌ها و خواب‌ها دشمنان در منطقه این است که با هر روشی تلاش می‌کنند سران کشورهای اسلامی را در مقابل این فتنه‌ها بی‌عمل کنند که متاسفانه در برخی از موارد موفق شده‌اند.

سلیمی گفت: دشمنان در نقشه بعدی خود در تلاش هستند جنگ‌های قبیله‌ای را ایجاد و شیعیان را به جان هم بی‌اندازند.

به گفته وی دشمنان و مستکبران تاکنون به دنبال جنگ مذهبی بودند و هم اکنون نیز می‌خواهند جنگ قومی و قبیله‌ای را راه بیاندازند.

وی ادامه داد: به دنبال طرح جدایی کردستان عراق ممکن است اختلاف، نزاع و درگیری در بین قوم‌های مختلف این منطقه صورت بگیرد و باید از وقوع این طرح و حوادث ناشی از آن جلوگیری شود.

سلیمی افزود: آقای بارزانی رئیس فعلی اقلیم کردستان عراق به روشنی اثبات کرد که تحلیل درستی از مسائل نداشته و این اقدام به معنای در سبز نشان دادن به آمریکایی‌ها است.

وی با بیان اینکه تحلیل بارزانی تحلیل غلطی است، ادامه داد: جبهه مقاومت از تسخیر بسیاری از اراضی عراق جلوگیری کرد و بارزانی نباید این خدمات را نادیده گرفته و ناسپاسی کند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس بیان کرد: با ادامه این مسیر قطعا جبهه مقاومت آسیب جدی خواهد دید و همچنین بعد از آن بارزانی باید به عنوان یک عنصر همیشه در اختیار رژیم صهیونیستی باشد./فارس
انتهای متن/

یکشنبه, 16 مهر 1396 ساعت 09:45

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید