نفوذ داعش در میان آوارگان استان نینوا
دستگیری 10 نفر از تروریست ها در اردوگاه آوارگان

منابع خبری به نقل از فرماندهی عملیات صلاح الدین عراق نیز از کشته شدن ۶۵ تروریست در این استان خبر دادند.

 به گزارش دیده بان، فرماندهی عملیات صلاح الدین عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: عناصر تروریست به مناطق تلول الباج، ناحیه مکحول و الصینیه، منطقه حدیثه و الصبخه در بخش الشرقاط در استان صلاح الدین حمله کردند.این بیانیه افزود: نیروهای امنیتی عراق به این حمله با بکارگیری سلاح های مختلف و پشتیبانی هوایی و توپخانه ای پاسخ دادند.

 در این عملیات، 65 تروریست کشته و 12 دستگاه خودرو به همراه دو دستگاه خوروی بمب گذاری شده آنها منهدم شد.

 در تحولات دیگری مرتبط با عراق، نیروهای امنیتی این کشور 10 نفر از عناصر گروه تروریستی-تکفیری داعش را که در میان آوارگان به جنوب استان نینوا نفوذ کرده بودند، بازداشت کردند.

یک منبع امنیتی عراقی گفت: نیروهای امنیتی توانستند 10 عنصر داعش را که به همراه شماری از آوارگان فراری از شهر موصل، به اردوگاههای واقع در منطقه حمام العلیل در جنوب این شهر نفوذ کنند، بازداشت نمایند.

در استان دیالی نیز انفجار خودروی بمبگذاری شده در مرکز ایست و بازرسی جاده کرکوک به بغداد در نزدیک منطقه الصفره تعدادی کشته و زخمی بر جاب گذاشت. عدی الخدران فرماندار بخش الخاص گفت: یک عامل انتحاری سوار بر یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده خودش را در این مرکز ایست و بازرسی منفجر کرد که در اثر آن دو نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.
انتهای متن/

یکشنبه, 21 خرداد 1396 ساعت 11:03

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید