خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

ناکامی تروریست ها
نقشه نافرجام پ.ک.ک برای حمله به نشست

به نوشته یک روزنامه چاپ ترکیه گروه تروریستی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) قصد حمله به نشست سازمان همکاری های اسلامی را داشت اما پلیس ترکیه این نقشه را ناکام گذاشت.

به گزارش دیده بان به نقل از حریت، پلیس ترکیه اعلام کرد که توطئه حزب کارگران کردستان ترکیه(پ‌.ک‌.ک) برای حمله انتحاری به نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول را خنثی کرده است.

 

این عملیات زمانی آغاز شد که شبه‌نظامیان پ. ک.ک ۶۰ کیلوگرم مواد انفجاری وارد یک پارکینگ در باغچه‌لی‌اولر کردند و در نظر داشتند تا پس از آن، به سمت محل نشست مذکور حرکت کنند. دو تن در صحنه جرم بازداشت شدند و تحقیقات پس از بازجویی از آنها گسترده شد.

 

بر اساس اعلام پلیس ترکیه در تاریخ ۱۳ دسامبر در محله «باغچه لی‌ اولر» استانبول یک مینی‌بوس با ۶۰ کیلوگرم مواد انفجاری کشف کرد و تحقیقات در این زمینه آغاز شده است و دست‌کم ۱۱ مظنون در بازداشت به سر می‌برند.

 

طبق اعلام مسئولان ترکیه، شاخه آژانس اطلاعات ملی ترکیه(MIT) در استان دیاربکر واقع در جنوب‌شرق ترکیه متوجه افزایش فعالیت میان شبه‌نظامیان پ. ک.ک شده بود. سپس مقامات متوجه شدند فردی که با یکی از شبه‌نظامیان در دیاربکر تماس داشته است مینی‌بوسی در استانبول خریداری کرده که متعاقبا مورد بررسی یگان‌های اطلاعاتی قرار گرفت. شاخه «MIT» در دیاربکر سپس دریافت که پ. ک.ک در حال طراحی یک حمله انتحاری علیه نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول برای ۱۳ دسامبر است.

 

بدنبال این ماجرا، پلیس ضد ترور و پلیس اطلاعات استانبول پیش از شناسایی هویت مظنونان، با استفاده از دوربین‌های شناسایی و ابزارهای تکنیکی مکان اختفای این خودرو را کشف کردند.
انتهای متن/

شنبه, 25 آذر 1396 ساعت 14:59

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید