خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

میدان حضور روباه پیر
از بی بی سی در تهران تا جنگ میدانی سوریه

یک روزنامه انگلیسی از وجود نیروهای ویژه انگلیس و آمریکا تحت پوشش عناصر داعش در نبرد علیه نیروهای دولتی سوریه خبر داد.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، انگلیسی ها و آمریکایی ها در طول تاریخ نشان داده اند که برای رسیدن به اهداف و مداخله در کشورهای مد نظرشان، در استفاده از هیچ ابزاری اغماض نمانند. 

از همین رو است که رسانه های انگلیسی، دیپلماسی رسانه ای روباه پیر را در پیشبرد اهداف میدانی دنبال میکنند و بررسی دقیق نشان می دهد که خبرنگار حاض  در بی بی سی تفاوت چندانی با سربازان و کارهای نظامی انگلیسی نداشته و تنها بدنبال پیاده سازی اهداف بریتانیا در دنیا هستند.

انگلیسی ها در ایران که توان و ظرفیت اقدام نظامی را ندارند، تلاش می کنند که رسانه ای برای مداخله داشته باشند ولی در سوریه که میدان مقابله جریان مقاومت و حامیان صهیونسیم است، حضور نظامی وجنایتکارلنه پیدا میکنند.

در این راستا روزنامه انگلیسی «ساندی اکسپرس» در گزارشی عنوان کرد که پرسنل ویژه نیروی هوایی انگلیس (SAS) در حالی‌که پوشش نیروهای داعش را بتن دارند، به مواضع نیروهای دولتی سوریه حمله می‌کنند.

ساندی اکسپرس در گزارش خود مدعی شد: بیش از 120نفر از پرسنل هنگ ویژه نیروی هوایی انگلیس هم اکنون در سوریه هستند و با پوشیدن لباس‌های مشکی و پرچم‌های داعش تحت لوای نبرد علیه این گروه در واقع در عملیاتی به نام «سایه زن» علیه نیروهای دولتی سوریه می‌جنگند.

بنابر این گزارش، احتمالا نیروهای ویژه آمریکا و سیا نیز با همین شیوه وارد نبرد علیه نیروهای دولتی سوریه شده‌اند. چنین مورد مشابه‌ای در هنگام نبرد آمریکا (تحت صدارت اوباما) علیه لیبی نیز مشاهده شد و صدها نظامی ویژه انگلیس متعلق به هنگ ویژه هوایی و هنگ ویژه نیروی دریایی این کشور در لیبی وارد عمل شدند.

ساندی اکسپرس در ادامه نوشت: بیش از 250 نیروی ویژه انگلیس و شاید آمریکا سرگرم ارائه کمک‌های ارتباطی به نیروهای خود در سوریه هستند.

«مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس چندی قبل در این باره گفته بود: «قابلیت‌های رصد و تجسس ما اینک در اختیار دیگر کشورها برای حمله به سوریه قرار دارد.»

گفته می‌شود نیروهای ویژه هوایی انگلیس در عربستان سعودی نیروهای ضد «بشار اسد» رییس جمهور سوریه را آموزش می‌دهند و البته نیروهای آمریکایی نیز در اردن، ترکیه، قطر و شاید اسرائیل به چنین کاری مبادرت می‌نمایند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 14 مرداد 1394 ساعت 22:01

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید