خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

مهمترین عامل شکست تروریست ها
موفقیت جبهه مقاومت در ایدئولوژی و کارهای معنوی

تروریست‌ها با افکار پلید و افراط‌گرایانه خود که به‌صورت صد در صد با اعتقادات و ایدئولوژی‌های دین ما تفاوت دارد، به سوی شکست های پی در پی روانه شده اند.

خانم دکتر افشاری کارشناس تروریست و دکترای حقوق بین‌الملل در مصاحبه با دیده بان درخصوص مهم ترین عوامل‌ شکست‌های اخیر تروریست‌ها مواردی را مطرح کرد:

شکست‌های اخیر تروریست‌ها بخصوص در جبهه‌های عراق و سوریه، مقابله‌ای بوده که گروه های مقاومت کرده اند و ازجمله اینکه در بحث ایدئولوژی و کارهای معنوی توانسته‌اند موفقیت‌هایی را در مقابله با این تروریست‌ها انجام دهند و آگاهی‌هایی را به مردم داده‌اند.

 

این آگاهی‌ها چه از نوع شناخت فرد تروریست و چه از نوع افکار آن تروریست‌ها بوده است. نکته مهم منفور بودن این افکار در دین مبین اسلام است. تروریست‌ها با همین افکار پلید و افراط‌گرایانه خود که به‌صورت صد در صد با اعتقادات و ایدئولوژی‌های دین ما تفاوت دارد عمل نموده‌اند که در ابتدای کار سعی در اجرای این موارد در قالبی زیبا برای توده مردم دارند و با شعار الله‌اکبر حتی دل‌های برخی را تسخیر نموده اند.

 

ولی باگذشت زمان و اقدامات وحشیانه‌ی آن‌ها و افکار و ایدئولوژی‌های این تروریست‌ها نمایان می‌شود حتی باوجود حمایت و پشتیبانی قدرت‌های غربی به‌صورت همه‌جانبه برای این افکار افراطی و ایدئولوژی‌ها در ترویج همگانی، حنای آن‌ها رنگی نداشته و عقب‌نشینی و شکست را برای آن‌ها به دنبال داشته است.

 

پیش‌بینی برای آینده این گروه‌های تروریستی و راهکارهای مقابله‌ای با آن‌ها را لطفاً توضیح دهید؟

به نظر میاد که این گروه‌ها روزهای آخر خود را سپری می‌کنند و تلاش‌های این تروریست‌ها بی‌اثر شده به دلیل اینکه تمامی اهداف و منش آن‌ها مشخص‌شده است و خوشبختانه این‌ها با این مواجه هستند که نیروی مقاومت همواره در تمامی جبهه‌ها در برابر آن‌ها ایستادگی می‌کند.

 

تا زمانی که چهره‌ی واقعی آن‌ها مشخص نشده بود نفوذ برای آن‌ها در میان جوامع راحت بود ولی در پی مقاومت و افشاگری‌ها همچنین مشخص شدن ماهیت این تروریست‌ها در دنیا و امکان عملیات‌های فیزیکی مشابه با توجه به همین موارد بسیار ضعیف و محال توصیف می‌شود.
انتهای متن/

سه شنبه, 09 آبان 1396 ساعت 13:30

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید