خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

بازتولید پوشش های جاسوسی در شبکه های اجتماعی
مهمترین حربه جذب خبرنگار برای جاسوسی

معمولا پس از چندی که ارتباط خبری و در عین حال مالی میان خبرنگاران و رابطین منافقین رخ می دهد به یکباره درخواست های جاسوسی مستقیم از سوی سرپل نفاق به خبرنگار پیشنهاد می شود.

به گزارش دیده بان، گروهک تروریستی منافقین رویه ثابتی را برای جاسوسی،تخلیه اطلاعاتی مسئولین در تمامی حوزه های کشوری،جذب غیر مستقیم جاسوس(جاسوسی خبرنگاری) و استفاده اطلاعات برای ارائه به سرویس های جاسوسی غربی بالاخص سازمان سیا و موساد دارد.

شاید برای عده ای تذکر و ارائه چنین اخباری به نوعی تکراری و در واقع قلم فرسایی قمداد شود اما باید به این عده گوشزد کرد که "تروریست ها و جواسیس،تعطیلی ندارند" و بصورت مداوم در قالب های مختلف و پوشش های متعدد خودشان را بازتولید و بازنمایی می کنند.

یکی از مهمترین اهداف سرویس های جاسوسی و منافقین قشر رسانه ای و خبرنگاران هستند و مهمترین عامل جذب ایشان را می توان ایجاد انگیزه های اقتصادی در قالب هایی همچون حق التحریر(البته با رقم های بالا) عنوان کرد.

در این راستا تجربه سایت "آژانس ایران خبر" وابسته به منافقین،در سال های 88 و 92 و بهره گیری از خبرنگاران در راستای انتخابات و بعد از انتخابات بسیار جالب توجه بود که البته در شبکه های اجتماعی نمونه های ملموس تر آن همواره مشاهده می شود.

در این نوشته سعی داریم که به یکی دیگر از شبکه های مربوط به جذب خبرنگار در شبکه فیس بوک بپردازیم که زمینه مناسبی برای میدان داری منافقین و بهره گیری از عناصر رسانه ای داخل ایران است.

 

11111

 

شبکه ای به نام "حق التحریری ها" می تواند پوشش مناسبی باشد تا در شلوغی حضور تعدادی خبرنگار،بهره برداری منافقین نیز در حاشیه آن به سادگی صورت بگیرد.

آنچه مهم است شناسایی افرادی است که در تلاش هستند با پوشش خبرنگار دست به جذب افراد بزنند.

 

22222

 

ارائه درخواست مطالب حق التحریری از سوی صفحاتی که بی هویت بوده و مشخص است که به تازگی راه اندازی شده است و از سوی دیگر درخواست محتوا در موضوعاتی که با سیاست های کلان نظام در ارتباط است، در کنار ارائه پول کلان در ازای به تعداد محدودی خبر می توان نمایش یک طعمه برای جذب خبرنگار باشد.

 

33333

 

 

بخشی از مطالبی که در اینگونه صفحات مطرح می شود بدین شرح است:

در این گروه دبیران و سردبیران با روزنامه نگاران و خبرنگاران حق التحریر و آزاد آشنا می شوند و آگهی های درخواست مطالب حق التحریری خود را به اشتراک می گذارند.

خبرنگاران و روزنامه نگاران حق التحریری یا ثابتی که تمایل به کار حق التحریر هم دارند مهارت و حرفه خود را برای تولید محتوای حق التحریری معرفی می کنند.

سلام به همه همکاران و فعالان رسانه ای
خبرنگار حق التحرير در حوزه انرژی و نفت براي يك ماهنامه نيازمنديم. علاقمندان رزومه بفرستند:

برای یک سایت جدید تحلیلی به چند نفر مصاحبه‌کننده، گزارش‌نویس «حرفه‌ای» ساکن داخل ایران در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیازمندیم.(درخواست کننده ساکن ایران نیست!)

سلام. گزارش نویس و مصاحبه کننده در حوزه سیاست خارجی و انرژی هسته ای اگر هست، بنده در خدمتم. برای یک سایت هسته ای. لطفا رزومه های خود را به ایمیل من ارسال کنید.

 

با این مقدمه، آنچه پس از ایجاد ارتباط میان خبرنگاران با افراد پوششی منافقین به جریان می افتد،تلاش برای جذب و بهره کشی مستقیم در راستای اهداف منافقین است.

معمولا پس از چندی که ارتباط خبری و در عین حال مالی میان خبرنگاران و رابطین منافقین رخ می دهد به یکباره درخواست های جاسوسی مستقیم از سوی سرپل نفاق به خبرنگار پیشنهاد می شود،که در صورت ممانعت از خبرنگار،ضمن تهدید شدن وی،معرفی خبرنگار به دستگاه های امنیتی و در عین حال واریز شدن پول از حساب های سازمان  به حساب خبرنگار مورد تاکید قرار منافقین می گیرد تا وی تحت تاثیر قرار گرفته و تسلیم خواسته های ایشان شوند.

از اینجاست که خبرنگاران باید هوشیارانه عقب نشینی کرده و ضمن رد کردن در خواست جاسوسی،عدم اطلاع از همکاری با رابطین و جاسوس های خارج از ایران را به نیروهای انتظامی اطلاع دهند تا فاجعه ای برای زندگی ایشان در همراهی با دشمنان ایران خودنمایی نکند و اسرار نظام را در ازای تهدیدهای بیهوده به یغما نبرند.

 
انتهای متن/

دوشنبه, 24 اسفند 1394 ساعت 09:07

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید