خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

منابع آگاه در گفتگو با دیده بان
برنامه ریزی گسترده عربستان برای تقویت تکفیری ها در آستانه نتیجه مذاکرات

عربستان طی جلساتی در عراق عنوان نموده است که همانگونه که در جنگ ایران و عراق میلیاردها دلار خرج کردیم،امروز حاضریم همانقدر هزینه کنیم که بغداد پایتخت گروه های مطلوب مد نظر ما(عربستان) باشد.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان،شکست های گسترده عربستان در اهداف منطقه ای و در عین حال پیشروی مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای غربی با محوریت آمریکا،نگرانی گسترده ای را برای سعودی ها ایجاد کرده است.

لذا افزایش پهنای حوزه فعالیت های گروهک های تکفیری برای جبران ناکامی های سعودی ها در روزهای آینده از جمله مواردی است که توسط کارشناسان و منابع آگاه پیش بینی می شود.

نکته حائز اهمیت در خبرسازی رسانه های وابسته به عربستان این است که در روزهای اخیر تاکید گسترده ای به پتانسیل گروهک های تروریسی از جمله داعش،در تبدیل شدن به یک دولت و جای گیری در کشورهایی همچون عراق،سوریه و یمن کرده اند.

یکی از کارشناسان سعودی طی مطلبی صراحتا عنوان می کند:

«داعش» پتانسیل های یک دولت را دارد؛ ثروت، قدرت، ساکنان و سرزمین ....، چاه های نفت دارد و پالایشگاه و خودروهای سنگین حمل و نقل برای قاچاق آن و شبکه ای از دلالان که عملیات فروش و داد و ستد را مرتب می کنند. حاشیه ای برای مانور دادن دارد ... . با دشمنان خود برخورد می کند، نفت و گاز را برای راه اندازی برخی از نیروگاه های برق به برخی از مراکز دولتی در سوریه می فروشد. افرادی را دارد که مسؤل جمع آوری پول از طریق راهزنی و گرفتن هزینه از کامیون های حمل و نقل و تحمیل مالیات و عوارض بر اهالی هستند. «دولت داعش» در شهرستانها و شهرک هایی که اشغال کرده است شورای های شهر تصویب کرد. مدیریت امور مناطق خود را به عهده دارد، دادگاه و پلیس دارد.. و تلاش دارد تماس های تلفنی محلی را کنترل کند و توزیع اینترنت را نیز کنترل کند. در مناطق تحت اشغال داعش؛ خیابان ها روشن هستند و آب، روزانه در خانه ها جریان دارد. گویی زندگی کاملاً طبیعی است و البته این دولت تروریستی، رهبر و پرچم و ارگان های تبلیغاتی خود را نیز دارد. برای به زانو در آوردن ساکنان و ایجاد ترس، وحشیانه قتل عام می کند. در برخی جنبه های مورد علاقه خود، مانند جمع آوری پول، به نظر عمل گرا می رسد.

 

در این راستا منابع آگاه در گفتگو با دیده بان مطالب قابل تاملی را در راستای تقویت گروهک های تروریستی توسط عربستان طی روزهای آتی مطرح کرده اند.

این منابع عنوان می کنند:عربستان به هر قیمتی قصد دارد طی روزهای آینده پیروزی ای داشته باشد و اقداماتی را در عراق و سوریه در حال ساماندهی است.

عربستان طی جلساتی در عراق عنوان نموده است که همانگونه که در جنگ ایران و عراق میلیاردها دلار خرج کردیم،امروز حاضریم همانقدر هزینه کنیم که بغداد پایتخت گروه های مطلوب مد نظر ما(عربستان) باشد و شیعیان بروند برای خودشان پایتخت دیگری داشته باشند.

از سوی دیگر اقدامات صورت گرفته در سوریه نشان از آن دارد که زد و بندهایی با اردن،لیبی و برخی دیگر از کشورها در حال شکلگیری است که میلیارها دلار برای تقویت و گسترش اقدامات تکفیری ها در سوریه هزینه و درگیری ها به سمت پایتخت سوریه سوق داده شود.
انتهای متن/

دوشنبه, 15 تیر 1394 ساعت 13:22

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید