خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

مسکو خبر داد
درخواست گروهک جیش الاسلام با آتش‌بس

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که شماری از گروه‌های مسلح در سوریه از جمله گروهک تروریستی «جیش الاسلام» خواستار پیوستن به آتش‌بس در سوریه شده‌اند.

به گزارش دیده بان، وزارت دفاع روسیه می‌گوید شماری از گروه‌های مسلح در سوریه، خواهان پیوستن به آتش بس در این کشور هستند.به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، «مرکز مصالحه روسیه» وابسته به وزارت دفاع این کشور که مقر آن در پایگاه «حمیمیم» سوریه است، شامگاه شنبه از تمایل برخی از گروه‌های تروریستی و مخالف سوری به توافق‌ آتش‌بس در این کشور خبر داد.

در بیانیه‌ای که این مرکز منتشر کرده، آمده است: «نمایندگان "جیش الاسلام"، "أکناف بیت المقدس" و "جیش الأبابیل" که در حومه جنوبی دمشق فعالیت دارند، توافقی به منظور پیوستن به سیستم توقف درگیری‌ها امضا کرده‌اند».

مرکز مصالحه روسیه در سوریه به تازگی از بهبود اوضاع در این کشور خبر داده و تأکید کرده بود که نمایندگان مناطق کاهش تنش در جنوب سوریه از طرف روسی درخواست کرده‌اند که از سوی کشورهای خارجی برای از بین بردن تروریست‌ها در مناطق مذکور کمک کند.

این مرکز همچنین از امضای توافق‌هایی برای پیوستن به آتش‌بس با 4 شهرک خبر داده بود که 3 شهرک از آن‌ها در استان حماه و دیگری در استان حمص قرار داشت.

گروهک «جیش الاسلام» از بزرگترین مخالفان مسلح دولت سوریه به شمار می‌رود و مورد حمایت عربستان سعودی است.
انتهای متن/

یکشنبه, 23 مهر 1396 ساعت 11:15

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید