محاصره بیشتر تروریست ها
تسلط ارتش سوریه بر 70 درصد از مناطق غوطه شرقی

دولت و نیروهای ارتش سوریه موفق به آزادسازی و کنترل بیش از 70 درصد از مناطق تحت اشغال گروه‌های تروریستی در غوطه شرقی دمشق شدند.

 به گزارش دیده بان به نقل از روزنامه رأی الیوم، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای دولتی این کشور روز پنجشنبه کنترل شهرک حموریه، از شهرک‌های اصلی در جنوب غوطه شرقی دمشق را در دست گرفت و با این پیشروی اکنون کنترل بیش از 70 درصد غوطه شرقی را در دست گرفته است.

نیروهای دولتی سوریه 18 فوریه عملیات در غوطه شرقی را آغاز کردند. هزاران غیرنظامی روز پنجشنبه از حموریه و اطراف آن همزمان با پیشروی ارتش سوریه خارج شدند.

از سوی دیگر سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: ما به مبارزه با تروریست‌ها ادامه خواهیم داد و آن‌ها را شکست خواهیم داد. ما آن‌ها را در غوطه شرقی نیز شکست خواهیم داد.

صبح پنجشنبه همچنین یک کاروان دیگر کمک‌های انسانی وارد غوطه شرقی شد.

در همین راستا، فرحان حق، سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که تعداد واقعی افرادی که از غوطه شرقی خارج شده‌اند هنوز مشخص نیست. ما بر روند خروج غیرنظامیان نظارت نکردیم اما از پناهگاه‌هایی که برخی از آوارگان به آنجا می‌روند بازدید داشتیم.

وی افزود: سازمان ملل درحال تلاش برای ارزیابی نیازهای مراکز اجتماعی از جمله مرکز الدویر است جایی که هلال احمر سوریه به خانواده‌های آواره کمک می‌کند. سازمان جهانی بهداشت نیز تجهیزات پزشکی و دارو را برای این مرکز فرستاده است.

فرحان حق گفت: کاروان کمک‌ها مواد غذایی را به دست 26 هزار تن در دوما رسانده است. با این حال به کمک‌های پزشکی بیشتری نیاز داریم.

این درحالی است جنگ سوریه روز پنجشنبه وارد هشتمین سال خود شد. تعداد کشته شدگان در جنگ سوریه به 350 هزار تن رسیده است.

با وجود شکست بسیاری از گروه‌های تروریستی در سوریه و پیشروی نیروهای دولتی، اما برخی کشورهای غربی با طرح ادعای حملات شیمیایی حملات لفظی و تهدیدات تندی را علیه دولت دمشق به راه انداخته‌اند.
انتهای متن/

شنبه, 26 اسفند 1396 ساعت 09:24

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید